• In English
 • Ольга Стефанишина: Трансформація закупівель ліків є однією з найбільш атакованих реваншистами
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 07 лютого 2019 року о 18:09

  Заступник Міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Ольга Стефанишина в ефірі Українського радіо в програмі "Персона ґрата" розповіла, що дали пацієнтам державні закупівлі ліків через міжнародні організації та подальші зміни у закупівлях.

  "В 2015 році після Революції Гідності ми зрозуміли, що було таке вікно можливостей змінити найкорумпованішу систему в охороні здоров’я – державні закупівлі. До цього часу до 40% коштів перевитрачалося, тобто було вкрадено, на закупівлях ліків, вакцин і медичних виробів. Це були величезні кошти", – розповідає Ольга Стефанишина про передумови рішення переходу до державних закупівель через міжнародні організації.

  Завдяки ефективності державних закупівель через міжнародні організації вдалося закупити більше ліків. А це означає – більше врятованих життів. Є препарати, які зараз міжнародні організації закуповують у 67 разів дешевше, ніж це робило Міністерство до закупівель через міжнародні організації. Загалом же за 40 напрямами державної програми закуповуються близько 500 препаратів та більше 700 медичних виробів.

  "Потрібно розуміти, що ця реформа вдарила по гаманцю дуже багатьох людей. Ті люди, які заробляли мільярди в минулі роки на державних закупівлях ліків, тепер цього робити не можуть. Коли ця реформа почалася, ніхто ж не вірив, що вона вдасться. Спершу не дуже увагу звертали на ці закони, а зараз, коли вже люди розуміють, скільки коштів вони втрачають, звісно, що вони починають маніпулювати. І я думаю, що ця реформа є однією з найбільш атакованих з боку тих людей, які б хотіли повернути назад всі ці схеми, бо це були справді живі гроші", – коментує Ольга Стефанишина атаки на закупівлі ліків через міжнародні організації.

  Минулого року було створено державну агенцію “Медичні закупівлі”, яка організовуватиме і проводитиме процедури закупівель лікарських засобів, медичних виробів, допоміжних засобів, інших товарів медичного призначення (медичних товарів), послуг та закупівель. Це черговий крок із впровадження нещодавно оновленої концепції з реформування системи закупівель лікарських засобів та медичних виробів.