• In English
 • Ольга Стефанішина та Вєра Юрова домовилися працювати над сумісністю українського та європейського Цифрового сертифікату про імунітет від COVID-19
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 15 квітня 2021 року о 20:01

  Сьогодні під час онлайн-зустрічі Ольга Стефанішина, Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, та Вєра Юрова, Віце-президент Європейської комісії з питань цінностей та прозорості, обговорили початок спільної роботи над сумісністю українського та європейського Цифрового сертифікату про імунітет від COVID-19 (Digital Green Certificate).

  Цифровий зелений сертифікат ЄС буде підтверджувати, що людина вакцинувалася від коронавірусу, одужала від COVID-19, а також здала тести на SARS-CoV-2. Отримати такий сертифікат в ЄС можна буде безкоштовно як у цифровій, так і в паперовій формі. Він міститиме QR-код, за допомогою якого можна буде перевірити автентичність сертифікату. Відтак Ольга Стефанішина звернулася до Віце-президента Єврокомісії з пропозицією щодо спільної роботи над визнанням українських документів про щеплення від коронавірусу у системі європейських «зелених сертифікатів» вакцинації.

  «Україна демонструє значний прогрес у цифровій сфері, включаючи цифрові дані про вакцинацію громадян України. Ми запускаємо цей діалог з Єврокомісією уже зараз, коли Євросоюз перебуває на етапі створення «зелених сертифікатів». Важливо, щоб українські дані про щеплення від COVID-19 приймали в ЄС як такі, що відповідають вимогам Євросоюзу. Це дозволить громадянам України відновити подорожі до країн ЄС», – наголосила Ольга Стефанішина

  Також підтвердили, що вільне пересування між Україною та ЄС, як це передбачено умовами безвізового режиму, буде відновлено як тільки епідеміологічна ситуація це дозволить.