• In English
 • Ольга Стефанішина провела віртуальну зустріч у рамках Стратегічної Платформи «Партнерство заради розвитку»
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 25 травня 2021 року о 13:34

  24 травня 2021 року Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина провела онлайн зустріч з керівниками місій та головами з питань співробітництва у рамках другої зустрічі Стратегічної Платформи «Партнерство заради розвитку» другого рівня координації міжнародної технічної допомоги (МТД).

  «Попередній рік наочно продемонстрував, наскільки цінною є міжнародна співпраця в часи глобальних викликів. Ми вдячні за підтримку, яку надали Україні міжнародні партнери у важкі для України часи, і високо цінуємо їхню постійну підтримку нашої амбіційної програми реформ. Через рік після створення трирівневої системи координації, вона виявилася ефективним інструментом для активізації спільних дій. Ми повинні використовувати цю координаційну архітектуру для досягнення прогресу у таких наскрізних напрямках, як: боротьба з корупцією, цифрова трансформація, забезпечення гендерної рівності. Інакше прогрес у секторальних реформах буде неповним. Ще однією наскрізною сферою є зелений перехід, який визнаний Урядом пріоритетним. Ми продовжуємо наш діалог з партнерами щодо фінансових інструментів, доступних Україні, для досягнення її кліматичних цілей», – сказала Ольга Стефанішина.

  Віце-прем'єр-міністр також наголосила на відданості України реформам, включаючи прогрес у напрямі верховенства права та антикорупційних реформ.

  Зустріч об'єднала представників партнерів з розвитку, які працюють в Україні для:

  • презентації основних досягнень у сфері просування порядку денного реформ в Україні з часу проведення Форуму партнерства з розвитку під головуванням Прем'єр-міністра України у жовтні 2020 року;
  • узагальнення головних результатів запровадження трирівневої системи координації міжнародної технічної допомоги (МТД) з часу її запуску у липні 2020 року;
  • подальшого зміцнення діалогу щодо стратегічних питань розвитку для удосконалення спроможності планування допомоги Україні.

  Метою зустрічі було сприяти узгодженню пріоритетів визначених Національною Економічною Стратегією 2030 та Планом діяльності Уряду на 2021 рік, затверджених Урядом України у 2021 році, та визначити подальші кроки для зміцнення співпраці між сторонами та посилення синергії з метою підтримки процесу імплементації реформ визначених пріоритетними у рамках європейського та євроатлантичного інтеграційного курсу та міжнародних зобов'язань України, визначених Цілями сталого розвитку до 2030 року та Паризькою угодою про зміни клімату.

  Учасники погодились, що консолідація зусиль є ключовим фактором успіху в контексті численних тривалих та нових викликів, що стоять перед Україною, пов'язаних з безпековою ситуацією, кризою охорони здоров'я та сповільненням економічного зростання. Сторони також зазначили, що невизначеність пов'язана з COVID-19, продовжує бути одним з центральних ризиків для справедливого економічного відновлення України, тому міжнародна співпраця є критичним фактором для підтримки процесу просування порядку денного реформ та подолання соціальних наслідків пандемії.

  Зустріч також слугувала одним із проміжних етапів для підготовки Конференції реформ в Україні, що відбудеться 7-8 липня 2021 року у місті Вільнюс, Литовська Республіка.