• In English
 • Ольга Стефанішина провела перше засідання комісії, що буде впроваджувати гендерну рівність в Україні
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 16 жовтня 2020 року о 18:23


  16 жовтня Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина провела перше засідання Комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

  «Наші зусилля слід зосередити на практичній роботі, яка забезпечить рівність можливостей та прав жінок і чоловіків в Україні.  До кінця місяця важливо завершити підготовку нового Національного плану дій щодо реалізації Резолюції Ради безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» та невідкладно затвердити його на засіданні Уряду, – зазначила Ольга Стефанішина. – Адже тільки у тісній співпраці та чіткій координації між собою органи виконавчої влади можуть розробити та реалізувати низку рішень задля подолання гендерної нерівності в Україні».

  Учасники наради обговорили низку пріоритетних питань, зокрема:

  • реалізацію виконання зобов’язань України в рамках «Партнерства Біарріц» та їх включення до Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду на 2021-2023 роки;

  • стан розробки Національного плану дій на виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» до 2025 року;

  • забезпечення комплексного інтегрованого підходу до подолання домашнього насильства та насильства за ознакою статі;

  • план заходів на виконання Концепції комунікації у сфері гендерної рівності.

  Під час засідання Віце-прем'єр-міністр заслухала пропозиції міністерств, народних депутатів та учасників онлайн-зустрічі та зі свого боку озвучила пріоритетні завдання для підготовки урядових рішень у сфері гендерної рівності. Також затвердили план діяльності Комісії на 2020-2021 роки, що сприятиме її більш ефективній роботі, допоможе забезпечити  узгоджену взаємодію органів виконавчої влади з питань проведення єдиної державної політики, спрямованої на досягнення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. 

  «Дуже важливими кроками на шляху гендерної рівності уже стали приєднання України до «Партнерства Біарріц» за ініціативи Першої леді Олени Зеленської та підписання Президентом України Володимиром Зеленським Указу щодо протидії домашньому насильству, – додала Ольга Стефанішина. – Попереду ще багато роботи, зокрема і нашої Комісії, тож я, як голова, докладу всіх зусиль для належного виконання Україною своїх міжнародних зобов’язань щодо забезпечення рівних умов та можливостей чоловіків і жінок, що відображено і в Угоді про асоціацію з ЄС, і в Цілях сталого розвитку».

  У засіданні взяли участь члени Комісії, радники міністрів та керівників органів виконавчої влади з гендерних питань, а також представники Офісу дружини Президента.

  Довідково

  Комісія з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків створена рішенням Уряду від 2 вересня 2020 року як консультативно-дорадчий орган Уряду під головуванням Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. 

  Основна мета такої Комісії – виконання Україною своїх зобов’язань у сфері дотримання гендерної рівності та сприяння посиленню координації роботи в цій сфері. Наразі до складу Комісії входить 32 особи.