• In English
 • Ольга Стефанишина про закупівлю ліків і медреформу в Україні
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 07 травня 2018 року о 16:12

  Заступниця Міністра охорони здоров'я України Ольга Стефанишина в інтерв'ю «Апострофу» розповіла про медичну реформу, зміну в процедурі закупівель ліків, наявність вакцин в різних регіонах.  

  Заступник Міністра підкреслює, що цьогоріч ми нарешті входимо в нормальний цикл закупівель, рік у рік. Зараз проводиться аудит всіх залишків препаратів і планів поставок – це дозволить адекватно сформувати потреби й зрозуміти, скільки є ліків і як надовго їх вистачить.

  «Ми зробили перший крок до міжнародного обрахунку потреб у вакцинах. З цього року в нас діятиме методика, заснована на практиках ЮНІСЕФ і Всесвітньої організації охорони здоров’я, яка допомагає нам розраховувати потребу у вакцинах на національному рівні, так, як це робиться в розвинених країнах світу: виходячи зі статистичних даних», - говорить Ольга Стефанишина.

  Закупівля ліків через міжнародні організації дозволяє заощаджувати до 39% державних коштів, виділених на закупівлі. Різниця в цінах сьогодні на деякі препарати у порівнянні із регіональними закупівлями сягає 300%.

  «Я реально бачу зміни в тому, що, наприклад, завдяки міжнародним організаціям вдалося забезпечити пацієнтів деякими препаратами на 100%. Що зараз в Україні є всі вакцини, відповідно до календаря щеплень, і я особисто не сумніваюся в їхній якості і ходжу в звичайну поліклініку робити планове щеплення своїй дитині. І так сталося завдяки тому, що є ось така антикорупційна реформа. Я не кажу, що всі ліки є – цього дуже важко досягнути навіть за роки, бо в Україні дуже обмежені ресурси для закупівлі препаратів усім хворим. Але як колишній активіст я бачу такий прорив щодо багатьох захворювань. І зараз я маю можливість всередині міністерства реалізовувати реформу, яку ми задумали і адвокатували під стінами міністерства», - говорить Ольга Стефанишина.