• In English
 • Уряд уповноважив Ольгу Стефанішину підписати три угоди з ЄС на загальну суму 60 млн євро
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 30 вересня 2020 року о 17:09


  30 вересня Уряд схвалив проекти трьох угод з ЄС загалом на 60 млн євро для розвитку ресурсоефективної економіки України, протистояння пандемії коронавірусу та гібридним загрозам, а також підтримку громадянського суспільства для впровадження реформ. Підписати ці Угоди Уряд уповноважив Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгу Стефанішину.

  «Разом з  Європейським Союзом ми долаємо багато спільних викликів. Це – боротьба з COVID-19, гібридними загрозами, а також перехід до ресурсоефективної економіки, що не шкодить довкіллю. Це – спільні завдання, бо подолання цих викликів позитивно вплине на якість життя громадян як в Україні, так і в ЄС загалом», – зазначила Ольга Стефанішина.

  Так, одна з Угод спрямована на фінансування заходу «Кліматичний пакет для стабільної економіки: (САSЕ) в Україні». На ці заходи Євросоюз виділяє до 10 млн євро. Кошти спрямують на розвиток чистого й ресурсоефективного енергопостачання; скорочення викидів парникових газів, що руйнують озоновий шар; стимулювання переходу до кругової економіки, де один і той самий продукт використовується декілька разів.

  Друга Угода на 30 млн євро спрямована на фінансування «Програми ЄС «Міцні регіони». Кошти допоможуть місцевій владі реагувати на наслідки пандемії COVID-19, підвищать безпеку мешканців у регіонах, які постраждали від конфлікту та незаконної окупації Криму, а також сприятимуть розвитку незалежних ЗМІ.

  «Третя Угода на 20 млн євро буде укладена для розвитку громадянського суспільства в Україні та підвищення його можливостей брати участь у впровадженні реформ. Діалог та інклюзивність у розробці державних політик залишається ключовими для розвитку демократії в Україні, яка цілеспрямовано рухається у напрямку глибшої інтеграції з ЄС», – зазначила Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.