• In English
 • Ольга Стефанішина: Комісію зі співробітництва Україна-Китай важливо провести до кінця 2020 року
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 24 липня 2020 року о 14:16

  Комісію зі співробітництва Україна-Китай важливо провести до кінця 2020 року. Про це йшлося на зустрічі Ольги Стефанішиної, Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, з Фань Сяньжунем, Надзвичайним та Повноважним Послом Китаю в Україні.

  “Ми надаємо великого значення поглибленню стратегічного партнерства між нашими країнами і сподіваємося на швидке подолання пандемії COVID-19. Це дозволить провести у Пекіні цього року 4-те засідання Комісії зі співробітництва між Урядами України і Китаю”, - підкреслила Ольга Стефанішина.

  Урядовець додала, що не випадково українську частину цієї комісії очолює саме Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

  “Україна є важливим логістичним містком, який поєднує транспортні шляхи з Китаю до ЄС. Можливості для торгівлі та інвестицій в Україну з Китаю стають ще більш привабливими, з огляду на залучення України до ініціативи КНР “Один пояс, один шлях” - наголосила Віце-прем'єр-міністр.

  Ольга Стефанішина також додала, що зростання обсягів двосторонньої торгівлі Україна-Китай є важливим сигналом про спільний інтерес бізнесу і нові перспективи для розвитку торговельно-економічних взаємин.

  “Україна має потужний експортний потенціал, і ми готові задовольнити зростаючий попит Китаю у високоякісних продуктах харчування та української сільгосппродукції, зокрема борошна, яблук, свіжої черешні, курятини, риби та бобових”, - підкреслила Віце-прем'єр-міністр.

  Ольга Стефанішина додала, що виключно важливим для посилення бізнес і культурно-гуманітарної взаємодії Україна-Китай є відновлення прямого регулярного авіасполучення між Києвом і Пекіном. Віце-прем'єр-міністр також подякувала Китаю за всебічну підтримку та допомогу Україні під час боротьби з коронакризою, включаючи гуманітарну, експертну допомогу та іншу підтримку.

  Довідково

  Комісія зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР працює на підставі Угоди між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки. У рамках Комісії створено 7 галузевих Підкомісій та Робоча група з питань інвестицій. Комісія має проходити 1 раз на два роки, Підкомісії – 1 раз на два роки або кожен рік.

  Головою української частини Комісії є Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, Китайської – Віце-прем’єр-міністр Державної Ради КНР Лю Хе.

  Ольга Стефанішина: Комісію зі співробітництва Україна-Китай важливо провести до кінця 2020 року Ольга Стефанішина: Комісію зі співробітництва Україна-Китай важливо провести до кінця 2020 року