• In English
 • Ольга Ревук взяла участь у засіданні круглого столу з нагоди 20-ої річниці прийняття Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпекаˮ
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 21 жовтня 2020 року о 15:53

  Заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Ольга Ревук 21 жовтня взяла участь у засіданні круглого столу з нагоди 20-ої річниці прийняття Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпекаˮ, що проводився Комітетом Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях, Автономної Республіки Крим, міста Севастополь, національних меншин і міжнаціональних відносин.

  У своєму виступі Ольга Ревук, зокрема, зазначила, що прийняття Резолюції 1325 стало першим офіційним кроком у визнанні непропорційного впливу війни на жінок і дівчат, важливості активної участі жінок у запобіганні та врегулюванні конфліктів, підтримці та зміцненні миру та безпеки. При цьому Резолюція 1325 приймалась у той час, коли в ряді країн світу розгорталися воєнні конфлікти.

  В Україні прийнято Національний план дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпекаˮ на період до 2020 року. Його особливість полягає в тому, що він розроблявся під час проведення військових дій на сході країни.

  У цьому році Мінсоцполітики за активної участі представників центральних органів виконавчої влади та громадських організацій розроблено проект Другого національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпекаˮ на період до 2025 року, який передбачає забезпечення участі жінок у мирних процесах і постконфліктному відновленні, захист постраждалих від наслідків збройного конфлікту, попередження насильства за ознакою статі та сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, та врахування потреб та інтересів жінок та чоловіків у постконфліктному відновленні.

  Захід відбувся у форматі відеоконференції.