• In English
 • Ольга Ревук взяла участь у відкритті притулку і денного центру соціально-психологічної допомоги для осіб, постраждалих від домашнього насильства в Луганській області
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 10 березня 2021 року о 16:18

  Насильство щодо жінок і домашнє насильство становлять серйозне порушення прав людини. Проблема насильства щодо жінок актуальна для всіх країн і суспільств без винятку.

  Досить актуальною ця проблема є на сході України у зв’язку з тривалими бойовими діями. Оновлення системи, розширення мережі надання послуг та підвищення їх доступності для постраждалих від домашнього насильства розпочалося у межах гуманітарного реагування у зв’язку з військовими діями в України, а згодом посилилося після прийняття у грудні 2017 року Закону України № 2229 «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

  Саме тому надзвичайно важливим та своєчасним є відкриття притулку і денного центру соціально-психологічної допомоги для осіб, постраждалих від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі в Луганській області. Відкриття притулку стало можливим завдяки підтримці Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні та Програми розвитку ООН у рамках спільної Програми ООН з відновлення та розбудови миру.

  В офіційному відкритті притулку та центру взяла участь заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Ольга Ревук.

  У ході урочистого заходу Ольга Ревук наголосила на важливості розширення мережі закладів, які надають комплексну допомогу жінкам, які зіткнулися з проблемою та потребують безпечного місця перебування, де можна отримати необхідну психологічну, соціальну та правову підтримку, аби відновити внутрішні ресурси і прийняти рішення щодо подальшого життя.

  Заступник Міністра подякувала міжнародним партнерам за підтримку реалізації такого важливого проекту в Луганської області: «Важливо щоб кожна людина, кожен громадянин України, міста, селища та громади відчував себе захищено. Прекрасно, що такий притулок відкрито з дотриманням міжнародних стандартів за допомогою наших міжнародних партнерів та Фонду ООН у галузі народонаселення. І ми їм дякуємо за це. Наголошую, що вкрай важливо, що є розуміння важливості реалізації Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» з боку міської та обласної влад. Я переконана, що притулок та центр будуть місцем абсолютного захисту жінок, жінок з дітьми, які страждають та потерпають від домашнього насильства. Подібні притулки повинні бути відкриті в усіх містах України, а особливо у прифронтових регіонах».