• In English
 • Ольга Оніщук: Протягом 2019 року ДРАЦСи видали майже 2 млн свідоцтв про держреєстрацію актів цивільного стану
  Міністерство юстиції України, опубліковано 20 лютого 2020 року о 16:48

  Сьогодні виповнився 101 рік, як в Україні існують органи ДРАЦС. За словами заступника Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольги Оніщук, відділи державної реєстрації актів цивільного стану – це, насамперед, люди, які надають громадянам якісні та сучасні послуги.

  «Зараз налічується 607 відділів державної реєстрації актів цивільного стану, які працюють на території всієї України. Протягом 2019 року працівники ДРАЦСів зареєстрували понад 1 мільйон актів цивільного стану, видали майже 2 мільйона свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, розглянули більше 70 тисяч справ про внесення змін до актових записів цивільного стану та поновили майже 13 тисяч таких записів», – зазначила Ольга Оніщук, наголосивши, що робота працівників ДРАЦСів надзвичайно відповідальна і непроста.

  За словами заступника Міністра, за останні роки система ДРАЦСів істотно змінилася, зробивши значний стрибок у розвитку нових сервісів та удосконаленні існуючих послуг. Зокрема у відділах ДРАЦС було запроваджено низку пілотних проектів: веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану», Електронний реєстр апостилів, послугу з видачі свідоцтв про народження та реєстрації місця проживання дитини безпосередньо в закладах охорони здоров’я, проект щодо державної реєстрації шлюбу у скорочені строки «Шлюб за добу».

  Так, з часу запровадження 20.07.2015 веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» цією послугою скористалося понад 384 тисячі осіб, а з 20.11.2015, коли було запроваджено Електронний реєстр апостилів, відділами прийнято майже 671 тисячу документів.

  «Приємним сервісом для молодих батьків є видача свідоцтв про народження дитини безпосередньо у пологових будинках. Сьогодні така послуга надається по всій території України у 447 закладах охорони здоров’я, де сервісом з моменту його запровадження вже скористалися 574 647 осіб. Водночас забезпечено прийом документів для реєстрації місця проживання новонародженої дитини у тому числі в закладах охорони здоров’я, що дозволяє батькам отримати декілька послуг в одному місці. Такою послугою скористалося 190 353 батьків», – заявила заступник Міністра.

  Вона також нагадала, що в Україні діє якісний сервіс для молодят, які бажають зареєструвати свій шлюб швидко, з можливістю обрання бажаної дати та місця проведення реєстрації.

  «Вже більше трьох років – з липня 2016 року – діє проект «Шлюб за добу». Він охопив 75 населених пунктів. Всього за час існування послуги було зареєстровано практично 90 тисяч шлюбів», – додала Ольга Оніщук.