• In English
 • Олена Сукманова зустрілася з нотаріальною спільнотою Одещини
  Міністерство юстиції України, опубліковано 06 березня 2019 року о 16:25

  Міністерство юстиції завжди відкрите до конструктивного діалогу із приватними нотаріусами для того, щоб зняти всі проблемні питання та забезпечити ефективну співпрацю. Про це перший заступник Міністра юстиції Олена Сукманова сказала під час зустрічі із активом та представниками нотаріальної спільноти Одеської області.

  «Ми завжди відкриті до конструктивного діалогу, завжди готові зустрітися з нотаріальною спільнотою, вислухати всі зауваження й побажання та разом шукати шляхи вирішення існуючих проблем», - наголосила Олена Сукманова під час зустрічі.

  Вона детально пояснила позицію Міністерства юстиції щодо запровадження тестування для реєстраторів та нотаріусів. «Ви, як і реєстратори, вчиняєте реєстраційні дії, і це була б певна дискримінація запровадити ці тести лише для реєстраторів, адже підхід повинен бути уніфікованим. Тим більше що професійний рівень нотаріусів вищтий за реєстраторів, тому для нотаріуса скласти ці тести взагалі не повинно бути проблемою», - зазначила Олена Сукманова.

  Перший заступник Міністра юстиції також наголосила, що з року в рік до все меншої кількості нотаріусів застосовується така санкція, як відключення від доступу до реєстрів.

  «У мене є статистика по Одеській області. Якщо у 2017 році було відключено 14 нотаріусів, то у 2018 – 8. Сподіваюся така позитивна тенденція збережеться і у 2019 роцІ», - сказала Олена Сукманова.

  «Найголовніше, що у нас вийшла конструктивна розмова. Без огульних звинувачень та політичних гасел. Я рада була побачити готовність до конструктивного діалогу і хочу вас запевнити, що він буде продовжуватися», - сказала перший заступник Міністра.

  Вона також наголосила, що після серії зустрічей з нотаріальною спільнотою у різних регіонах Міністерство юстиції планує зібрати у другій половині квітня робочу групу із представників нотаріальної спільноти з різних куточків України для обговорення та запровадження необхідних в роботі колег ініціатив та концепції Е-нотаріату зокрема.