• In English
 • Олексій Резніков обговорив з Міністром національної оборони Литви Арвідасом Анушаускасом оборонне співробітництво
  Міністерство оборони України, опубліковано 08 грудня 2021 року о 19:35

  Сьогодні, 8 грудня, Міністр оборони України Олексій Резніков провів зустріч із Міністром національної оборони Литовської Республіки Арвідасом Анушаускасом.

  «Сьогодні я маю честь приймати в Міністерстві оборони України Міністра національної оборони Литовської Республіки пана Арвідаса Анушаускаса. Візит мого литовського колеги в Україну приурочений до 30-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між нашими державами. Литва завжди була нашим надійним партнером, який надає всеохоплююче сприяння Україні, насамперед у політичній, оборонній та дипломатичній сферах. Важливим був внесок Литви й у прийняття епохального рішення Радою ЄС щодо надання Україні 31 млн євро безпосередньо на практичні потреби Збройних Сил України. У цьому контексті я хочу подякувати Литві та особисто пану Анушаускасу за передачу сьогодні у якості допомоги партії бронежилетів для українського війська. Ця ініціатива вкотре демонструє стійку та послідовну підтримку наших друзів у відсічі збройної агресії Росії», — наголосив Олексій Резніков.

  Очільник українського оборонного відомства підкреслив, що сьогоднішня зустріч відображає стратегічний характер відносин України з Литвою, плідне оборонне співробітництво та взаємну налаштованість на забезпечення миру і безпеки у регіоні.

  Під час зустрічі сторони обмінялися думками з низки актуальних питань, які становлять взаємний інтерес.

  Зокрема, щодо безпекової ситуації в регіоні, враховуючи триваючу кризу з мігрантами на литовсько-білоруському кордоні та можливі ризики перенесення хвилі мігрантів на кордон з Україною.

  Окрему увагу було приділено ситуації з активізацією російсько-білоруського військового співробітництва та зосередження російських військ поблизу кордонів з Україною.

  «Із моїм литовським колегою ми обговорили співпрацю у сфері кібербезпеки. Торкнулись таких важливих питань, як співпраця в рамках Люблінського трикутника та обговорили можливість проведення тристоронньої зустрічі наступного року спільно з нашим польським колегою. Звісно, не оминули й інші пріоритетні питання: і спільну участь у військових навчаннях, і досвід впровадження стандартів НАТО в діяльність Збройних Сил України тощо», — підсумував Міністр оборони України.