• In English
 • Мінцифри поділилося результатами цифровізації громад на Міжнародному експертному обговоренні 2021
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 08 грудня 2021 року о 19:22

  7‒8 грудня 2021 року за підтримки «U-LEAD з Європою» відбулася велика онлайн-подія — Міжнародне експертне обговорення 2021. Захід спрямований на обговорення питання муніципального партнерства як чинника місцевого розвитку.

  Теми, які розглянули на конференції, охоплюють макропитання, з якими стикаються всі органи місцевого самоврядування, серед них:

  • місцева економіка;
  • інфраструктура: людина та довкілля;
  • соціальна інклюзія та розвиток;
  • цифрова трансформація.

  Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан зазначила: «Регіональна цифрова трансформація — один із напрямків інтенсивної роботи Мінцифри. Ми прагнемо, щоб поступово кожна окрема область, громада й місто могли самостійно керувати процесами цифрової трансформації, а їхні лідери були візіонерами та драйверами процесу. Саме тому ми запровадили посаду CDTO, проводимо дослідження цифровізації громад спільно з різними світовими організаціями та продовжуємо посилювати технологічну базу в регіонах».

  На конференції були порушені питання про партнерство між громадами:

  • чому співпраця вигідна для громад;
  • чого вони можуть краще досягти разом;
  • що може мати більший регіональний вплив;
  • які існують потенційні ризики та виклики.

  Як повідомив заступник міністра розвитку громад та територій Олександр Дудченко: «Протягом останнього часу в громадах відбулося чимало цікавих та ефективних проєктів цифрової трансформації. Наше завдання — масштабувати успішні рішення на всіх громади. Для цього Мінрегіон створює Офіс цифрового регіонального розвитку, який вивчатиме та комунікуватиме ці практики».

  «У маленьких громадах існує стереотип, що ІТ — це дуже дорого. Але сьогодні завдяки хмарним рішенням можна отримувати якісні цифрові послуги на місцевому рівні без великих затрат. Цифрова трансформація — це те, що точно мають зробити всі громади, але її можна досягнути завдяки якісним комунікаціям», - зазначив директор ГО «Social boost» Віктор Гурський.

   «Надавайте послуги з думкою про користувача. Цифрові послуги використовуватимуться тільки в тому разі, якщо користувачі розумітимуть їхню користь. Є різни види користувачів, і кожна громада має зрозуміти, які в них є потреби та які послуги необхідно зробити цифровими», - додав експерт Програми «U-LEAD з Європою» Донат Маг’ярі.

  На заході представили відібрані проекти місцевого розвитку регіонального значення, які наразі розробляються в рамках ініціативи U-LEAD, яка розпочалася у квітні 2021 року.

  Конференція завершить рік значного прогресу для місцевого самоврядування в Україні. Повноваження, передані українським громадам протягом цього періоду, збільшили не тільки їхню фінансову автономію, але також рівень їхньої відповідальності та виклики, з якими вони стикаються.