• In English
 • Олексій Резніков: До кінця першого півріччя стратегія економічного розвитку Донеччини і Луганщини буде направлена на затвердження Уряду


  До кінця першого півріччя стратегія економічного розвитку Донеччини і Луганщини буде направлена на затвердження Уряду. Про це Віце-прем’єр-міністр - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив під час засідання Комітету ВР з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.

  «В грудні 2020 року Уряд затвердив концепцію майбутньої Стратегії економічного розвитку Донецької і Луганської областей, тобто - була схвалена політична пропозиція щодо розвитку підконтрольних Уряду територій Донецької і Луганської областей. Перед нами поставлено завдання з того моменту і протягом 6 місяців підготувати вже Стратегію, затвердити її на Уряді і працювати з парламентом вже в частині пакетів законодавчих актів», - наголосив під час виступу Олексій Резніков.

  Також Віце-прем’єр-міністр нагадав про проект Закону України «Про державну політику перехідного періоду», над яким працює команда Мінреінтеграції.

  «Наразі ми опрацьовуємо численні рекомендації і вже незабаром доопрацьований підсумковий драфт, з урахуванням всіх пропозицій, буде оприлюднений і представлений публічно ще раз. Більш того, ми очікуємо, що оцінку цьому документу надасть і Венеціанська комісія», - додав Олексій Резніков.

  Також, в рамках спілкування з народними депутатами, він повідомив про ще один важливий стратегічний документ, який розробляє Мінреінтеграції - про Концепцію розвитку кримськотатарської мови.

  «Сьогодні урядовий комітет підтримав проєкт Концепції, який стане базовим для розробки Стратегії на 2022 -2232 роки. Це дуже важливо, тому що у нас вже невдовзі відбудеться засідання на регіональному рівні ООН, де, в тому числі буде і питання розвитку мов корінних народів. Я маю надію що в наступну середу ця концепція буде підтримана моїми колегами та затверджена Урядом», - зазначив Олексій Резніков.

  Окрім того, були обговорені питання щодо підтримки телерадіокомпаній, які здійснюють мовлення на тимчасово окуповані території, щодо допомоги ВПО, питання житлового забезпечення, виплат та компенсацій, підтримки молоді з тимчасово окупованих територій, тощо.

  «Сьогодні піднято низку важливих питань і я вдячний парламентарям - членам нашого профільного Комітету, за небайдужість і за те, що за їх ініціативи ця зустріч відбулася. Своєю чергою, хочу запропонувати робити такі зустрічі на постійній основі хоча б раз на квартал. Багато наших ініціатив потребують колосальної підтримки з боку народних депутатів і ми розраховуємо на цю підтримку», - підсумував Віце-прем’єр-міністр.