• In English
 • Олексій Резніков: Цьогоріч планується затвердити три базові державні цільові програми – розвитку ЗСУ, озброєнь і ракетну
  Міністерство оборони України, опубліковано 29 січня 2022 року о 08:54

  Цього року планується затвердити три базові державні цільові програми – програму розвитку Збройних Сил України, програму розвитку озброєнь і ракетну програму. Про це Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив під час доповіді на «Годині запитань до Уряду».

  «Я дякую Голові Верховної Ради, керівникам усіх фракцій і груп, усім народним депутатам, які готові підтримати оборону. Чесно скажу, що Міністр оборони точно не буде заперечувати проти додаткових коштів на армію. Навпаки. Потреби є і вони великі. Я про них говорю постійно і на різних рівнях. Проте я наполягаю на тому, що треба підходити системно. І закликаю усіх сприйняти цей підхід. Безліч проблем армії спричинено саме хаотичним нагромадженням рішень і процесів, які мали б працювати як годинник», - наголосив Олексій Резніков.

  Він нагадав, що з 1 січня запрацював закон про оборонні закупівлі, на підставі якого затверджуються річний та трирічний план закупівель, по яких Міністерство докладно працює з профільним комітетом, членам якого Міністр принагідно подякував за співпрацю і підтримку.

  «У нас вже є чіткий план роботи Міністерства на 2022 рік. По різних напрямках. Ми рухаємося покроково, але послідовно. Наприклад, з 1 січня вже піднято рівень грошового забезпечення для військових льотчиків і медиків. Є рішення для фахівців-снайперів. На останньому етапі проект постанови про підвищення грошового забезпечення ССО. Цього року планується затвердити три базові державні цільові програми – програму розвитку ЗСУ, програму розвитку озброєнь і ракетну програму. Це запустить системний процес переозброєння армії. Це також вкрай важливо для оборонних підприємств. У нас чи не вперше виникне можливість гармонізувати цільові програми і бюджетне планування в тому числі завдяки роботі із Мінстратегпромом, прибрати з оборонного замовлення речі, які виникають у ручному режимі, - сказав Міністр оборони та додав: - Щоб це стало можливим, я закликаю, починаючи з етапу формування бюджетної резолюції, орієнтуватися на те, щоб з 2023 року витрати на оборону складали не менше 3% ВВП. І я проситиму Парламент голосувати за бюджет оборони в плановому порядку, а не в авральному».

  Олексій Резніков наголосив, що дії української влади мають бути швидкими, але продуманими. «Якщо ситуацію буде розбалансовано і втрачено макроекономічну стабільність, додаткові мільярди армії не допоможуть. Ми підготуємо обґрунтовані запити, узгодимо їх в Уряді і з профільним комітетом. І будемо дуже раді отримати додаткові кошти, закладаючи системну основу на майбутнє. Щоб коли на цій трибуні стоятиме наступний Міністр оборони, у нього в бюджеті гарантовано було 3% ВВП. І цей ВВП постійно зростав, збільшуючи обсяг ресурсів на оборону», - додав Міністр оборони.