• In English
 • Олексій Любченко взяв участь у 23-му щорічному засіданні Ради керуючих ЧБТР
  Міністерство економіки України, опубліковано 25 червня 2021 року о 16:31

  Українська економіка відкрита для світу, а зусилля Уряду спрямовані на покращення інвестиційного клімату та створення сприятливих умов для реалізації успішних проектів. Про це повідомив Перший віце-прем'єр-міністр — Міністр економіки України Олексій Любченко під час 23-го щорічного засідання Ради керуючих Чорноморського банку реконструкції та розвитку (ЧБТР).

  Сьогодні, 25 червня 2021 року, Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економіки України взяв участь у 23-му щорічному засіданні Ради керуючих Чорноморського банку торгівлі та розвитку (ЧБТР). Під час засідання обговорювалася довгострокова стратегічна програма ЧБТР на 2021-2030 роки, презентувався річний звіт за 2020 рік, порушувалися питання пошуку нових моделей розвитку у сучасних економічних реаліях та інше.

  «Пандемія COVID-19 призвела до серйозних економічних наслідків як для урядів країн, так і для фінансових та банківських установ. Для ЧБТР цей період співпадає з періодом завершення Довгострокової стратегії 2010-2020 років. Я радий, що завдяки нашій спільній роботі банк продовжив зростання портфеля, затвердження нових проектів та залучення коштів на міжнародних ринках капіталу», — зазначив у вітальному слові Олексій Любченко.

  За його словами, Україна відкрита для співпраці та сформувала перспективні галузі для розвитку і, відповідно, для інвестування. «Україна має неабиякі можливості для розвитку бізнесу. Наразі ми сформували чотири перспективні групи галузей: технологічне виробництво, безпека життя, енергетична безпека і декарбонізація та реалізація регіональних проектів малого і середнього бізнесу. До останньої групи можна віднести розвиток бізнесу у сільському господарстві, харчову та легку промисловість. Саме ці види економічної діяльності стануть точками росту економіки нашої держави. Отже, сподіваюся на подальшу плідну співпрацю, вашу фінансову підтримку проектів та реформ в Україні», — підсумував Перший віце-прем'єр-міністр — Міністр економіки України.

  Загалом в Україні Чорноморський банк реконструкції та розвитку схвалив до реалізації 52 програми на суму майже 820 млн євро. Найбільші проекти, які наразі реалізовуються: позика Метінвесту на суму 62 млн євро, з фінансування закупівель спеціалізованого обладнання та обладнання; позика АБ «Укргазбанк» на суму 30 млн євро для сприяння фінансування зеленої енергетики, включаючи енергоефективність, відновлювані джерела енергії та інші «зелені» проекти.

  Довідково 

  Чорноморський банк торгівлі та розвитку (ЧБТР) був заснований у 1999 році на підставі відповідної Угоди між країнами-членами ОЧЕС з метою поглиблення інтеграції та зміцнення зв’язків між країнами Чорноморського економічного співробітництва. Співзасновниками банку виступили 11 країн. Пріоритетними для банку є питання, що стосуються транспортних сполучень, енергетики, сільського господарства, торгівлі тощо.