• In English
 • Олексій Любченко: Успішність реформування податкової системи залежить від довіри та взаємодії між платниками і державою
  Державна податкова служба України, опубліковано 29 березня 2021 року о 11:27

  Успішність заходів з реформування податкової системи та ефективного подолання податкових схем залежить не стільки від екстенсивних зусиль з підвищення податкового контролю, скільки від побудови надійної моделі взаємодії між платниками податків і державою, яка користуватиметься довірою обох сторін податкових взаємовідносин. Таку думку висловив Голова Державної податкової служби Олексій Любченко у статті, опублікованій у виданні «Дзеркало тижня».

  За його словами, для реалізації цих кроків необхідно забезпечити дотримання державою кількох ключових принципів у сфері оподаткування. Такими принципами мають бути: справедливість – рівність усіх платників перед законом; недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації; прозорість – обмін інформацією між податковими агентами та податковими органами; увага до суті операцій, а не до їх форми; зручність у взаємодії з податковими органами – сплачувати податки чесно має бути вигідно; податкова служба забезпечує якісний сервіс платникам податків.

  «Втілення в життя цих принципів, як на мене, створить органічні умови для вирішення проблематики податкового регулювання в Україні та забезпечить додержання економічними суб’єктами вимог законодавства при сплаті податків», – підкреслив Олексій Любченко.

  На його думку, на практиці реалізація вищезгаданих принципів має передбачати ті кроки, які впроваджуватимуть найкращий міжнародний досвід з реформування та удосконалення податкової системи.