• In English
 • Олексій Любченко розповів про політику Уряду щодо вдосконалення корпоративного управління державними компаніями
  Міністерство економіки України, опубліковано 13 липня 2021 року о 16:41

  Перший віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки України Олексій Любченко  взяв участь у обговоренні  проекту Закону №5593-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером (засновником, учасником) яких є держава», на засіданні фракції ПП «Слуга народу».

  Коментуючи даний проект, Олексій Любченко зазначив, що Уряд й надалі відстоюватиме принципи корпоративного управління ОЕСР та створення єдиних правил для всіх учасників корпоративного управління. Він зазначив основні новели проекту закону, розповів, що саме вони змінять, а також підкреслив, що велика відповідальність фіксується за Урядом, який затверджуватиме основний документ – «Політику державної власності». Цим документом будуть визначатися чіткі алгоритми визначення винагород керівникам та членам наглядових рад, дивідендів акціонеру, політика та порядок оцінки діяльності наглядових рад.

  «Ми розуміємо, які шалені виклики стоять перед корпоративною реформою. На жаль, маємо констатувати, що державний сектор працює неефективно. Для того аби змінити ситуацію, необхідно знайти баланс. Держава має бути відповідальним власником, встановлювати чіткі правила та директиви, а наглядові ради мають бути професійними і незалежними та виконувати цілі, поставлені перед ними власником», - зазначив Олексій Любченко.

  Довідково

   У Верховній Раді України було зареєстровано три проекти закону щодо покращення рівня корпоративного управління державного сектору. Під час обговорення народні депутати України – члени Комітету зазначили, що на сьогодні є необхідність прийняття відповідного закону, але не в редакціях поданих законопроектів. Тому було запропоновано доопрацювати законопроекти та внести на розгляд Верховної Ради України доопрацьований законопроект.

  З огляду на вищезазначене, за результатами обговорення народні депутати України – члени Комітету, прийняли рішення підтримати та подати на розгляд Верховної Ради України доопрацьований проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером (засновником, учасником) яких є держава, підготовлений народними депутатами України – членами Комітету та рекомендувати за результатами розгляду в першому читанні прийняти його за основу.