• In English
 • Олексій Любченко провів відеодзвінок з Міністром торгівлі Туреччини Мехметом Мушем
  Міністерство економіки України, опубліковано 12 липня 2021 року о 16:58

  Узгодження плану дій з прискорення опрацювання проекту Угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною – такою була наріжна тема розмови Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Олексія Любченка з Міністром торгівлі Турецької Республіки Мехметом Мушем 12 липня цього року.

  Захід був проведений за результатами телефонної розмови Президента України Володимира Зеленського та Президента Туреччини Реджепа Тайипа Эрдогана з питань інтенсифікації переговорів щодо підписання Угоди про вільну торгівлю між країнами.

  «У нас залишилося кілька позицій, де ми повинні знайти баланс у наших торговельних відносинах. Варто зазначити, що під час переговорів з нашими турецькими колегами, ми дійшли до конструктивних та прогресивних рішень, які дозволять захистити внутрішні ринки там, де це потрібно, та створити Угоду, яка сприятиме поглибленню торговельних відносин і розвитку економік наших країн», – підкреслив Олексій Любченко.

  Зі свого боку Мехмет Муш також висловив впевненість, що делегації країн повинні активізувати роботу з опрацювання всіх моментів та найближчим часом представити проект Угоди про вільну торгівлю. «Наші делегації вже плідно попрацювали над Угодою. А на наступному тижні ми готові прийняти у себе делегацію з України для фіналізації технічних моментів проекту Угоди», – зазначив Мехмет Муш.

  Нагадаємо, що нещодавно відбулася чергова консультація між українською та турецькою делегаціями у рамках переговорів щодо підписання Угоди про вільну торгівлю між країнами. Завдяки підписанню Угоди про вільну торгівлю торговельний баланс між Україною та Туреччиною може збільшиться вдвічі – до 10 млрд дол. США.