• In English
 • Міндовкілля: Законопроект №4167 встановить новий формат діалогу держави, бізнесу та громадськості у питаннях зменшення промислового забруднення

  Як розповів заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець законопроект №4167 встановить новий формат діалогу держави, бізнесу та громадськості у питаннях зменшення промислового забруднення. Документ:

  • встановлює вимогу щодо застосування підприємствами найкращих доступних технологій та методів управління;
  • вводить електронні новели, що дозволять створити нові, прозорі, зрозумілі правила видачі інтегрованого дозволу;
  • бізнес отримуватиме один дозвіл замість трьох;
  • змінює підхід до здійснення замірів та розрахунків викидів забруднюючих речовин – з прив’язкою не до конкретної труби, з якої іде дим, а до технології, за якої не можна викинути більше, ніж заплановано.

  «Законопроект № 4167 дасть можливість українському бізнесу стати конкурентоспроможним на міжнародних ринках. Адже сьогодні підприємству замало бути маркетингово привабливим, потрібно бути ще й дружнім до довкілля. І це також стосується важкого виробництва. Світовою спільнотою вводяться відповідні обмежувальні інструменти. Наприклад, Carbon Border Adjustment Mechanism або СВАМ, який фактично обкладає додатковими податками продукцію, що випускається з перевищенням певного обсягу викидів вуглецю. З роками кількість таких запобіжників в ЄС та інших країнах світу лише зростатиме», – розповів Руслан Стрілець.

  Із прийняттям законопроекту Україна виконає свої зобов’язання за Угодою про асоціацію з ЄС щодо імплементації положень Директиви 2010/75/ЄС про промислові викиди. Українське законодавство у цій сфері буде гармонізовано з європейським. А промислові викиди будуть на рівні екологічно безпечних європейських встановлених стандартів.