• In English
 • Олексій Любченко: Нова модель економічного росту дозволить забезпечити швидке зростання економіки України
  Міністерство економіки України, опубліковано 14 червня 2021 року о 17:06

  Сьогодні, 14 червня, Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Олексій Любченко долучився до обговорення Національної економічної стратегії до 2030 року в рамках Всеукраїнського Форуму “Україна 30”.

  “Україна – унікальна країна з величезним потенціалом. Ми маємо всі можливості для забезпечення високих темпів економічного зростання, зокрема, високо диверсифіковане виробництво, в нашій економіці представленні всі види діяльності. Сьогодні Мінекономіки розробляє нову модель економічного розвитку та визначає ключові точки росту економіки, які можуть дати швидкий результат. Першочергово ми маємо змінити систему управління”, - зазначив Олексій Любченко.

  Перший віце-прем’єр-міністр України розповів, що формування нової системи управління відбуватиметься у 5 етапів:

  • визначення галузевих цілей конкретних точок росту;
  • аналіз перешкод на шляху їх розвитку;
  • формування системи інструментів та KPI;
  • постановка цілей для центральних органів виконавчої влади;
  • формування бюджету.

  Це дозволить переорієнтувати економіку України на створення більшого ланцюга доданої вартості, сприятиме швидкій модернізації виробництв та створить умови для появи й розвитку “виробництв майбутнього” для забезпечення основи економічної незалежності України.

  Також визначаються ключові кластери, зокрема, це технологічне виробництво, енергетична безпека та декарбонізація, безпека життя, “місто майстрів” та інфраструктура.

  Крім того, Олексій Любченко наголосив, що розвиток людського капіталу - це пріоритетне завдання Мінекономіки та Уряду, яке потребує оперативного вирішення, бо саме люди - є головним капіталом України.

  “Національна економічна стратегія-2030 – це комплексний документ, який визначає стратегічний економічний курс розвитку держави. Проте головне – не документ, а дії. Ми маємо діяти та досягати результату. І діяти необхідно негайно, адже сьогодні закладається основа успіху України”, - додав Перший віце-прем’єр-міністр України.


  Довідково

  Національна економічна стратегія - 2030 була затверджена Урядом у березні 2021 року.

  Документ включає 20 ключових напрямів економічного розвитку: макроекономічна політика, забезпечення верховенства права, управління державною та комунальною власністю, регуляторне середовище, міжнародна економічна політика і торгівля, інвестиційна привабливість, ІКТ, аграрний сектор та харчова промисловість, енергетика, транспорт та інфраструктура, сфери послуг, регіональний розвиток, розвиток підприємництва, цифрова економіка та культурно-ціннісна трансформація України.

  До створення НЕС-2030 долучилися представники аналітичних, бізнес-асоціацій, органів виконавчої влади, народні депутати та експерти. Загалом понад 500 учасників.