• In English
 • Олексій Любченко: Державна служба зайнятості повинна зменшити дисбаланс між потребами безробітних та вакансіями
  Міністерство економіки України, опубліковано 19 серпня 2021 року о 09:52

  Державній службі зайнятості необхідно удосконалити свою роботу та шукати точки перетину інтересів шукачів роботи та роботодавців. Таку думку висловив Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко під час наради, присвяченій роботі Державної служби зайнятості (ДСЗ).

  «Під час спілкування з професійними асоціаціями та федераціями почув побажання до Державної служби зайнятості поглибити співпрацю та взаємодію. Саме тому будемо перезавантажувати роботу служби, щоб зробити її діяльність ефективною для громадян та бізнесу», - зазначив Олексій Любченко.

  Серед першочергових завдань для роботи служби Перший віце-прем’єр-міністр відзначив активізацію взаємодії з роботодавцями для визначення та задоволення їх потреб. Також слід налагодити взаємодію з державними органами влади, щоб отримувати актуальну інформацію про бізнес, який активно розвивається, для забезпечення його працівниками та розв’язання питань зайнятості.

  Ще одним важливим напрямком є цифровізація роботи ДСЗ. «Україна на порозі переходу в безпаперовий режим роботи державних органів. Саме тому служба повинна йти у бік цифровізації процесів та збільшення переліку онлайн послуг. Вкрай необхідно налагодити процеси обміну інформацією з органами державної влади», - зазначив Олексій Любченко.

  Також він запропонував ДСЗ розширити та осучаснити перелік своїх послуг, наприклад, брати участь у конкурсах з пошуку членів наглядових рад та правлінь державних підприємств: «Державні мільйони витрачають на послуги приватних компаній з пошуку менеджменту та наглядових рад. Вважаю, що ці функції може виконувати ДСЗ. Але слід активізувати свою діяльність та перетворитися на сучасного рекрутера».