• In English
 • Олексій Гончарук в Одесі: Керівник ДСНС в Одеській області та його заступник відсторонені
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 08 грудня 2019 року о 17:26

  Прем’єр-міністр Олексій Гончарук дав доручення голові ДСНС відсторонити від виконання обов’язків на час розслідування керівника Головного управління ДСНС в Одеській  області Віктора Федорчака та його заступника із профілактики Михайла Вовка, та прийняти відповідні кадрові рішення. Про це він заявив під час наради в Одесі за участю керівництва Одеської ОДА, представників МВС, ДСНС, МОН, ГПУ. 

  «Ситуація, коли чотири останні гучні пожежі з жертвами відбулись в одній області – неприпустима! Також звертаюсь до голови ОДА – прохання відсторонити від виконання обов’язків керівника Департаменту освіти Олександра Лончака та прийняти по ньому відповідні кадрові рішення також», – сказав Олексій Гончарук. 

  Голова Уряду також доручив у найближчий термін:

  – Міністру освіти та науки Ганні Новосад  провести інвентаризацію всіх навчальних закладів і навести реальний порядок в закладах освіти. 

  – Міністерству внутрішніх справ надати план заходів із протипожежної безпеки по всій Україні. 

  Олексій Гончарук також зустрівся з сім’ями загиблих та постраждалих, висловив співчуття рідним та близьким загиблих та запевнив у наданні необхідної допомоги. 

  «Усі, хто втратив рідних у цій пожежі, можуть розраховувати на підтримку з боку влади», – сказав Олексій Гончарук.

  Прем’єр-міністр України подякував «за відчайдушну роботу кожному рятувальнику» та запевнив, що всі витрати на лікування вогнеборців покриє держава. А рятувальник Сергій Шатохін та викладачка Ганна Бортюк, які ціною власного життя врятували десятки інших людей, гідні присвоєння звання Героя України. 

  «Звернувся до голови парламентської фракції Давида Арахамія підготувати подання до Президента України, щоб присвоїти їм звання Героїв України», — сказав Голова Уряду. 

  «Пожежа у коледжі в Одесі – це не тільки жахлива трагедія для усієї України, але і жахливий злочин. Причетні нестимуть повну і персональну відповідальність за те, що трапилось», - підкреслив Глава Уряду.

  Крім цього, за дорученням Президента, до 10 січня Кабінет Міністрів України проведе детальну перевірку стану протипожежної і техногенної безпеки дитсадків, шкіл, закладів вищої освіти, гуртожитків, закладів охорони здоров’я, транспортної інфраструктури та подібних об'єктів. Також прискіпливі перевірки мають відбутися у торгово-розважальних центрах, кінотеатрах, ресторанах, готелях тощо.

  Олексій Гончарук в Одесі: Керівник ДСНС в Одеській області та його заступник відсторонені