• In English
 • Олексій Гончарук подякував Президенту Європейської Ради за розширення санкцій по Криму
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 28 січня 2020 року о 17:16

  Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук обговорив поглиблення співпраці України та Європейського Союзу з Президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем під час робочого візиту до Брюсселя (Королівство Бельгія) для головування на шостому засіданні Ради асоціації Україна–ЄС.

  Глава українського Уряду подякував ЄС за послідовну підтримку територіальної цілісності і суверенітету України та відзначив важливість рішення Євросоюзу від 28 січня про розширення санкцій, пов’язаних із так званими «виборами» в тимчасово окупованому Російською Федерацією Криму.

  Олексій Гончарук також наголосив: «Важливо, щоб Україна залишалася у мейнстрімі порядку денного ЄС. Мирне врегулювання на Донбасі – пріоритет Президента України та Уряду. Ми вдячні ЄС за те, що він у грудні 2019 року продовжив економічні санкції проти Росії та розширив їх сьогодні. Ми також розраховуємо, що ЄС допоможе нам захистити українських громадян на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу від систематичних порушень прав людини. Додаткові санкції посилюють тиск на окупаційну владу».

  Після цього сторони обговорили секторальну співпрацю України та ЄС.

  «Головні цілі, яких Україна планує досягти у 2020 році: поглибити секторальну інтеграцію до ЄС у сферах енергетики та цифрового ринку, посилити співпрацю митних органів, розширити та актуалізувати торгівлю, а також зробити Україну невід’ємною частиною Європейської зеленої угоди», – сказав глава українського Уряду.

  За словами Прем’єр-міністра, Україна прагне узгодити з ЄС конкретні спільні кроки для взаємовигідного збільшення обсягів двосторонньої торгівлі. «Ми визначили ключовим напрямком нашої роботи підписання з ЄС Угоди АСАА, так званого промислового безвізу. Нині ми вже виконали все домашнє завдання для надсилання попередньої оціночної місії ЄС. Останній необхідний для цього закон був ухвалений у грудні та вступить у дію наприкінці березня. Ми розраховуємо, що ЄС знайде достатньо політичної волі для руху вперед». 

  Прем’єр-міністр України також порушив тему актуалізації параметрів положень Зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. «Обсяг двосторонньої торгівлі товарами та послугами за 9 місяців 2019 року збільшився на 9,6% і сягнув  39,6 млрд дол. США. Україна дедалі активніше використовує безмитні тарифні квоти на поставки своєї продукції. Очевидно, що нинішні параметри положень Зони вільної торгівлі не відповідають реальному потенціалу нашої співпраці. З огляду на це, Україна виступає за оновлення положень торгової частини Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Це одне із ключових завдань у наших відносинах на найближчі роки», – заявив Олексій Гончарук.

  Сторони також обговорили співпрацю з питань кібербезпеки та протидії гібридним загрозам, а також підписання оновленої Угоди про спільний авіаційний простір.

  Окремою темою зустрічі стала ініціатива України долучитися до процесу підготовки Європейської зеленої угоди. «Ми пропонуємо започаткувати структурований діалог між Україною та Європейським Союзом для напрацювання порядку денного в рамках Європейської зеленої угоди», – сказав Олексій Гончарук.

  Глава українського Уряду відзначив позитивну оцінку прогресу реформ у звіті Делегації ЄС в Україні щодо виконання Угоди про асоціацію, опублікованому у грудні 2019 року. 

  Він підкреслив, що Україна продовжить розпочатий курс: «Кабінет Міністрів налаштований на подальшу безкомпромісну боротьбу з корупцією та незаконним збагаченням. Ми надалі реформуємо правоохоронні органи, зокрема, перезапускаємо Офіс генерального прокурора та антикорупційні органи, збільшуємо їхню ефективність. Ми продовжуємо реформу децентралізації, спрямовану на розвиток регіональних та місцевих громад. Ми покращили законодавство, яке регулює публічні закупівлі, концесії, а також посилюємо захист прав інтелектуальної власності, зокрема, на основі географічних показників. Всі ці кроки, безсумнівно, позитивно впливають на економічну співпрацю України з ЄС».

  Насамкінець, Прем’єр-міністр зазначив, що Україна має високі очікування від Саміту Східного партнерства, який відбудеться у Брюсселі 20 червня цього року: «Необхідно визначити чіткі цілі співпраці між ЄС та асоційованими партнерами. У зв’язку з цим, ми просимо ЄС підтримати спільну ініціативу України, Грузії та Молдови із запуску формату посиленої співпраці з асоційованими партнерами у рамках Східного партнерства».

  Олексій Гончарук подякував Президенту Європейської Ради за розширення санкцій по Криму