• In English
 • Олексій Гончарук: Непрофільні збиткові активи держкомпаній будуть віддані у приватний сектор
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 21 січня 2020 року о 21:04

  Непрофільні активи державних компаній, які не приносять прибутків та створюють передумови для корупції, будуть виставлені на продаж. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук на нараді з представниками державних підприємств.

  «Непрофільні активи держкомпаній, які плодять корупцію, будуть віддані у приватний сектор. Їх продаж дозволить підвищити ефективність підприємств державного сектору. Зараз до таких активів належать конюшні, свиноферми та інші. Вони заважають компаніям працювати, не приносять прибутків і створюють передумови для корупції. Ми ліквідуємо ці корупційні ризики», - сказав Олексій Гончарук.

  У ході наради також обговорено питання інвестицій та держзакупівель. Глава Уряду доручив Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства завершити роботу і фіналізувати пропозиції щодо підготовки державних замовлень на підприємства.

  За словами Прем’єр-міністра, Фонд державного майна має вибудовувати спроможності для залучення інвестицій шляхом продажу приватним інвесторам тих об’єктів, які є збитковими та нестратегічними для країни.

  Він також підкреслив, що з 1 лютого буде запущена програма доступного кредитування під 5-7-9% для людей на відкриття власної справи.

  Крім того, Олексій Гончарук доручив Мінекономіки сформулювати пропозиції щодо перегляду політики оплати праці топ-менеджерів і наглядових рад. «Оплата праці має бути конкурентною і водночас справедливою», - наголосив він.

  Олексій Гончарук: Непрофільні збиткові активи держкомпаній будуть віддані у приватний сектор