• In English
 • Олексій Чернишов закликав ОСББ та власників приватних будинків більш активно долучатися до програм з енергоефективності
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 16 лютого 2021 року о 17:14


  16 лютого під головуванням Міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова пройшла спільна нарада представників Мінрегіону, Фонду енергоефективності та донорських організацій.

  Учасники продовжили обговорення процедури спрощення розробки та запуску грантових програм, які фінансують міжнародні партнери нашої держави в рамках роботи Фонду енергоефективності, розпочате два місяці тому в рамках Шостого засідання Координаційної ради донорів Фонду енергоефективності.

  Вітаючи присутніх, Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов відзначив, що Фонд отримав 380 заявок від ОСББ на проведення енергоефективної модернізації багатоквартирних будинків за різними програмами на суму близько 2,78 млрд гривень, з яких 1,94 млрд гривень – це грантова частина.

  «Ми повинні зосередити свою діяльність на реалізації вже поданих проектів. До початку опалювального сезону 2021-2022 р.р. повинні бути завершені роботи з енергоефективності по більшості з них», – наголосив Олексій Чернишов, а також закликав представників ОСББ та індивідуальних домогосподарств більш активно долучатися до програм з енергоефективності.

  Він додав, що з початком 2021 року чітко розмежовуються «теплі кредити» та програма Фонду «ЕНЕРГОДІМ». Відтепер програма «теплих кредитів» поширюється виключно на підтримку індивідуальних домогосподарств, що створює ще більше умов для того, щоб громадяни долучалися до програми «ЕНЕРГОДІМ».

  Міністр подякував міжнародним партнерам за чітку та послідовну співпрацю та висловив зацікавленість у розширенні, як інституційної, так і фінансової складових.

  Загалом у нараді взяли участь представники Міністерства довкілля, охорони природи і ядерної безпеки Німеччини, Представництва ЄС в Україні, Міжнародної фінансової корпорації (IFC), Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) та ПРООН.