• In English
 • Олексій Чернишов: Забезпечено державний контроль за якістю виданих сертифікатів та роботою енергоаудиторів
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 21 квітня 2021 року о 18:07

  Уряд схвалив розроблений Мінрегіоном проект постанови, яким вносяться зміни до Порядку обміну інформацією між центральними органами виконавчої влади, атестаційними комісіями в процесі проведення незалежного моніторингу, професійної атестації та ведення баз даних сертифікатів, фахівців та звітів.

  Документом визначається, що обмін інформацією за результатами незалежних моніторингів енергетичних сертифікатів та звітів про результати обстеження інженерних систем, виготовлених з використанням Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, буде здійснюватися автоматизовано через електронні кабінети користувачів ЄДЕСБ.

  «Внесені зміни удосконалять та прискорять процедуру обміну інформацією між Мінрегіоном, Держенергоефективності та атестаційними комісіями щодо результатів моніторингу, а також сприятимуть забезпеченню державного контролю за достовірністю виданих сертифікатів та якістю роботи енергоаудиторів», – зазначає Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

  Використання електронних кабінетів ЄДЕСБ прискорить процес обміну інформацією та зробить його зручнішим для користувачів. Повідомлення до атестаційних комісій формуватимуться автоматично на основі внесеної до ЄДЕСБ інформації про результати незалежних моніторингів енергетичних сертифікатів та звітів про результати обстеження інженерних систем.

  Так, за результатами автоматичного відслідковування програмними засобами ЄДЕССБ кількості енергетичних сертифікатів або звітів з обстеження інженерних систем, які за результатами незалежного моніторингу не відповідають вимогам законодавства та були виготовлені одним фахівцем, системою буде автоматично створюватись повідомлення до атестаційної комісії, яка на його підставі прийматиме рішення щодо анулювання кваліфікаційного атестату такого фахівця.