• In English
 • Олексій Чернишов: Верховна Рада надала фіскальні стимули інвесторам індустріальних парків
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 21 червня 2022 року о 15:54

  Сьогодні Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому законопроекти №5688 та №5689, які надають фіскальні стимули учасникам індустріальних парків. Йдеться про низку змін до Податкового та Митного кодексів, які передбачають, зокрема, звільнення від податку на прибуток резидентів індустріальних парків на 10 років за умови його реінвестування у розвиток інвестиційного проекту. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

  «Індустріальні парки стануть одним із ключових інструментів післявоєнного відновлення та модернізації України. Саме там буде зароджуватися нова промислова потужність нашої держави. Індустріальні парки закріплять виробничий бізнес в Україні. Тому ухвалені сьогодні фіскальні стимули допоможуть залучити іноземні інвестиції та дозволять українським виробникам в умовах війни здійснити релокацію підприємств, відновити їх роботу та створити робочі місця для фахівців», — підкреслив Олексій Чернишов.

  Міністр також зазначив, що навіть в умовах війни спостерігається зацікавлення бізнесу у створенні нових індустріальних парків у регіонах країни. Тому надання фіскальних стимулів буде потужним сигналом для потенційних інвесторів та територіальних громад, а також ще одним важливим кроком у створенні платформи післявоєнного відновлення економіки.

  Зазначимо, що законопроектами передбачено:

  ·  звільнення від податку на прибуток на 10 років за умови реінвестування тієї частини прибутку, яка звільнена від оподаткування;

  ·  звільнення від імпортного ПДВ та мита на обладнання для виробництва без права відчуження цього обладнання впродовж 5 років;

  ·  право органів місцевого самоврядування надавати пільги по окремим місцевим податкам (податок на нерухоме майно, плата за землю, земельний податок).

  Нагадаємо, що у жовтні 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав Закон про внесення змін до Закону України «Про індустріальні парки», який запроваджує фінансові, інфраструктурні та інституційні стимули для інвесторів в індустріальні парки.