• In English
 • Олексій Чернишов: Важливим завданням Мінрегіону є реалізація наступного етапу реформи децентралізації
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 15 квітня 2021 року о 17:42

  У реалізації чергового етапу реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади для Мінрегіону у межах Плану дій Уряду на 2021 рік визначено дві цілі:

  1. Сформувати ефективне місцеве самоврядування та оптимальну систему територіальної організації влади на новій територіальній основі;

  2. Визначити інструменти запровадження нової територіальної основи для діяльності органів влади.

  «Реформа децентралізації знаходиться в активному процесі. Європарламент визнав її як одну з найуспішніших, які були впроваджені Урядом. Наразі ми очікуємо внесення змін до низки законів для того, щоб перейти до наступного етапу реформи», – зазначив Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій.

  У 2021 році Мінрегіон планує розмежувати повноваження між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади за принципом субсидіарності та на засадах децентралізації влади. Також у планах створити належні матеріальні, фінансові та організаційні умови для забезпечення здійснення органами місцевого самоврядування власних і делегованих повноважень.

  Ще одним завданням Мінрегіону є створення законодавчих передумов для залучення жителів до прийняття управлінських рішень, зокрема визначення обов’язковості прийняття статутів територіальних громад. У статутах будуть регламентовані форми безпосередньої участі жителів громади у вирішенні питань місцевого значення.

  Для реалізації вищезгаданих завдань необхідне внесення змін до законів, зокрема:

  • Внесення змін до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» та секторального законодавства;

  • Прийняття Закону «Про внесення змін до Закону «Про місцеві державні адміністрації» та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні» (законопроект № 4298);

  • Внесення змін до Податкового кодексу України;

  • Розроблення та подання до ВРУ проекту Закону «Про комунальну власність»;

  • Прийняття Закону щодо удосконалення інституту старост (законопроект № 4535);

  • Розроблення та подання до ВРУ проекту Закону щодо внесення змін до Закону «Про органи самоорганізації населення» в частині удосконалення порядку організації, діяльності та припинення органу самоорганізації населення;

  • Розроблення та подання до ВРУ проекту Закону щодо внесення змін до Закону «Про співробітництво територіальних громад» у частині упорядкування окремих питань співробітництва територіальних громад.