• In English
 • Олексій Чернишов: Україна посилює співпрацю з Австрією у сфері регіонального розвитку
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 01 червня 2021 року о 14:34

  Питання  українсько-австрійського співробітництва у сфері регіонального розвитку під час зустрічі обговорили Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Австрія в Україні Ґернот Пфандлер.

  «Дуже вдячний вам за участь у 15-му засіданні Українсько-австрійської змішаної комісії з питань торговельно-економічних зв’язків, яке відбулося у Києві. Це сильний поштовх для посилення співпраці між нашими країнами. Зокрема, ми плануємо активізувати впровадження австрійського освітнього проекту Smart Farm в Україні. Наразі є зацікавленість з боку одного аграрного університету щодо участі у ньому», – зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

  Проект Smart Farm передбачає впровадження практично-орієнтованого навчального виробництва. Ідея полягає у створенні ферми великої рогатої худоби, де поєднується фахове навчання та отримання прибутку (в якості повноцінного комерційного підприємства). Така модель вже успішно практикується в Австрії – йдеться про сільськогосподарський технікум Phyra з виробничими потужностями у передмісті Відня.

  Також очільник Мінрегіону подякував австрійській стороні за підтримку щодо головування України у Стратегії ЄС для Дунайського регіону. За словами Олексія Чернишова, наразі Мінрегіон спільно з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції працює над підготовкою Програми та Плану заходів головування України в Стратегії, які включатимуть пріоритети та цілі на весь період головування. «Планується прийняти Програму на засіданні Уряду до кінця липня цього року», – зауважив Олексій Чернишов.

  Зі свого боку Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Австрія в Україні Ґернот Пфандлер запевнив у подальшому розвитку двосторонніх відносин. У межах зустрічі сторони домовилися про візит української делегації до Республіки Австрія з метою обміну досвідом.

  Нагадаємо, Дунайська стратегія – це платформа і план дій з співпраці 14 країн дунайського регіону. Українська частина Стратегії охоплює Одеську, Івано-Франківську, Чернівецьку та Закарпатську області. Держави-учасники Стратегії співпрацюють у сферах судноплавства, охорони навколишнього середовища, зокрема водних екосистем, включаючи збереження живих водних ресурсів.