• In English
 • Олексій Чернишов: Парламент ратифікував угоду з ЄІБ щодо кредиту у 300 млн євро на комплексну термомодернізацію громадських будівель
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 15 липня 2021 року о 18:17

  Верховна Рада України ратифікувала Угоду з Європейським інвестиційним банком, за якою держава отримає кредит у розмірі 300 млн євро на реалізацію проекту «Енергоефективність громадських будівель в Україні». Відповідний законопроект 13 липня підтримали 335 народних депутатів. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.
  «Проект розширить можливості органів місцевого самоврядування з проведення комплексної термомодернізації. Це допоможе скоротити енергоспоживання у близько тисячі громадських будівель, зокрема, дитячих садках, лікарнях та школах. Проект здебільшого розраховано на територіальні громади, а також малі та середні міста з населенням від 20 до 250 тисяч. Це надважливо», – зазначив Олексій Чернишов.
  Відбір учасників розпочнеться наприкінці 2021 – початку 2022 років. Вже навесні міста та громади зможуть активно долучитись до реалізації проекту. Зокрема, Угодою передбачено:
  - період погашення кредиту – 20 років;
  - ставку до 2% річних;
  - пільговий період – перші 5 років, протягом якого відсотки не нараховуватимуться.
  «Цей проект – один із важливих інструментів державної підтримки органів місцевого самоврядування, який повністю відповідає національній політиці та чинній енергетичній стратегії України», – наголосив Олексій Чернишов.
  Нагадаємо, 6 жовтня 2020 року Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та Міністерство розвитку громад та територій України підписали угоду про залучення кредиту у розмірі 300 млн євро для покращення енергоефективності задля надання Україні допомоги у подоланні економічних наслідків COVID-19 шляхом стимулювання швидшого економічного та соціального зростання після пандемії.