• In English
 • Олексій Чернишов: Уряд змінив умови надання субвенції з держбюджету, поширивши “Програму з відновлення України” на €340 млн на всі регіони
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 19 липня 2022 року о 18:53

  Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів “Програми з відновлення України” на €340 млн. Йдеться про підтримку проектів, які спрямовані на відновлення зруйнованої/пошкодженої інфраструктури, в першу чергу у тих регіонах, які постраждали внаслідок збройної агресії росії або прийняли найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб.

  Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

  «Рішення Уряду дозволить спрямувати субвенцію з держбюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів відновлення закладів охорони здоров’я, освіти, центрів безпеки, центрів надання адміністративних послуг тощо. А також на відновлення та модернізацію будівель під житло для осіб, які втратили його внаслідок військової агресії рф», — зазначив Міністр.

  Проектом постанови вносяться зміни, зокрема, щодо розширення географії реалізації проектів на всі регіони України. Адже через повномасштабне вторгнення росії після 24 лютого вся територія України підпадає під положення Фінансової угоди «Програма з відновлення України» між Європейським інвестиційним банком та Україною. Крім того, зміни передбачають можливість розробки проектної документації за рахунок цієї Програми.

  Нагадаємо, раніше Олексій Чернишов під час відкриття щорічного спільного засідання Адміністративної ради та Правління Банку розвитку Ради Європи (БРРЄ) зазначив, що приєднання України до БРРЄ сприятиме розвитку нових житлових та соціальних інфраструктурних програм, участі в міжнародних інвестиційних проектах та залученню іноземних інвестицій для забезпечення належним житлом українців, які постраждали від війни.