• In English
 • Олексій Чернишов: Україна має розбудувати інституційну спроможність для швидшого руху євроінтеграційним треком
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 28 вересня 2022 року о 21:38

  Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов провів зустріч із Комісаром ЄС з питань сусідства та розширення Олівером Варгеї та Головою Представництва ЄС в Україні Матті Маасікасом.

  «На зустрічі обговорили євроінтеграційний трек України та механізми посилення співпраці з Європейським Союзом. Презентував результати звіту RDNA «Швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення / Rapid Damage and Needs Assessment». Окреслив термінові потреби громад для невідкладного відновлення пошкодженої та зруйнованої інфраструктури», — зазначив Олексій Чернишов.

  На зустрічі Комісар Олівер Варгеї висловив зацікавленість у презентованому звіті та урядовій програмі невідкладного відновлення. Зокрема озвучив, що програма повністю відповідає цілям майбутніх програм підтримки України з боку ЄС.

  Водночас Олексій Чернишов розповів про створення відповідного трастового фонду під управлінням Світового банку та запропонував сконцентрувати увагу на проектах, які можна реалізувати вже зараз.

  «Ми маємо розбудувати інституційну спроможність для швидшого руху євроінтеграційним треком!» — резюмував Олексій Чернишов.

  Нагадаємо, 9 вересня Світовий банк, Європейська Комісія та Уряд України у співпраці з партнерами презентували спільний звіт з обʼєктивною та незалежною оцінкою нинішніх потреб на відбудову та відновлення України. Як зазначив Олексій Чернишов, за незалежними даними звіту Світового банку, Єврокомісії та Уряду — Україні необхідно $349 млрд для відбудови та відновлення.