• In English
 • Олександр Ярема: Платформа «ВзаємоДія» стане ключовим компонентом відкритого урядування в Україні
  опубліковано 21 травня 2021 року о 10:05

  Онлайн-конференція «Розвиток інструментів електронної демократії в Україні», що відбулася 20 травня 2021 р., стала важливою частиною Тижня Відкритого Уряду в Україні.

  Під час заходу представники Мінцифри, Секретаріату Кабінету Міністрів, програми EGAP представили громадськості майбутні сервіси урядової онлайн-платформи ВзаємоДія (https://vzaemo.diia.gov.ua/) та заходи, що будуть здійснюватися для їх впровадження.

  Зокрема, як підкреслив Державний секретар Кабінету Міністрів Олександр Ярема, платформа ВзаємоДія стане ключовим компонентом відкритого урядування в Україні, що враховує кращі міжнародні стандарти відкритості та прозорості. Вона об’єднає усі механізми взаємодії та інструменти електронної демократії (електронні звернення, петиції, електронні консультації та ін.). Громадянам більше не буде потрібно проходити квести з пошуку інформації та онлайн-інструментів громадської участі на різних сайтах різних органів виконавчої влади.

  Державний секретар Кабінету Міністрів нагадав, що розроблення платформи - складова реалізації в Україні Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”. Саме в рамках цієї Ініціативи Україна постійно запроваджує інноваційні форми співпраці з громадянським суспільством і це  неодноразово відзначалося на міжнародному рівні. Також у партнерстві з громадським сектором розроблялася Дорожня карта розвитку електронної демократії, запроваджувалися електронні звернення та відкриті дані.

  Крім того, за словами Олександра Яреми, Уряд планує, що саме «ВзаємоДія» стане цифровою платформою для реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». На платформі планується передбачити репозиторій всіх матеріалів у рамках Ініціативи, а також налагодити комунікацію з організаціями громадянського суспільства під час співтворення планів дій, їх реалізації та моніторингу.


  Детальніше про реалізацію Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” в Україні – на Урядовому порталі та у мережі Фейсбук.