• In English
 • Олександр Власов: Пріоритетом міжнародної взаємодії є електронізація процесів на митниці і посилення протидії економічним злочинам та корупційним проявам
  Державна фіскальна служба України, опубліковано 30 травня 2019 року о 15:58

  Сучасні напрацювання та обмін досвідом у напрямі електронізації процесів на митниці, використання новітніх засобів митного контролю та посилення протидії економічним злочинам та корупційним проявам – такі ключові питання обговорили в.о. Голови ДФС Олександр Власов та Голова Державного митного комітету Азербайджанської Республіки Сафар Мехдієв під час зустрічі в м. Баку.

  Під час зустрічі наголошувалось, що основним майданчиком для взаємодії митних органів України та Азербайджану є ГУАМ – об'єднання чотирьох держав: Грузії, України, Азербайджану та Молдови. Співпраця у цьому форматі дозволяє ефективно реалізувати транзитний потенціал, обмін інформацією та розвивати торгівлю між країнами.

  «Пріоритетом останніх років для фіскальної служби України є курс на електронізацію процесів на митниці, що прискорює та спрощує процес оформлення вантажів, а також суттєво знижує ризики корупційних проявів», – наголосив Олександр Власов.

  На думку очільника ДФС, повна автоматизація дає можливість контролювати всі процедури митного оформлення: від подання декларації як бізнесом, так і громадянами, до випуску товарів у вільний обіг. Запровадження IT-технологій також забезпечує дієвий результат у напрямі боротьби з корупцією. Митниця Азербайджану в цих напрямах динамічно розвивається і її досвід дуже важливий та цікавий для України.

  Олександр Власов зазначив, що між ДФС та Державним митним комітетом Азербайджанської Республіки вже здійснюється обмін попередньою інформацією про товари та транспортні засоби. Наразі опрацьовується можливість обміну зразками митних документів та засобами митної ідентифікації. Фахівці двох країн вже розробляють порядок такого обміну, після чого повноцінно запрацює Протокол про взаємне визнання окремих результатів митних процедур відносно товарів і транспортних засобів, що переміщуються через державний кордон.

  Під час зустрічі також обговорювались перспективи співробітництва у правоохоронній сфері та у напрямі протидії транснаціональній злочинності.

  «Маємо потенціал і у питаннях боротьби з транснаціональною злочинністю. Адже Азербайджан, як і Україна, приєднався до глобальної програми по контролю за контейнерними перевезеннями ООН та Всесвітньої митної організації. У нас вже створені припортові групи в Одесі та аеропорту «Бориспіль», а минулого тижня Україна підписала Меморандум по створенню міжрегіональної мережі митних служб та груп портового контролю», – наголосив Олександр Власов.

  Під час зустрічі українською стороною було запропоновано активізувати взаємодію двох країн. Актуальною є можливість застосування та взаємного визнання електронного цифрового підпису на двосторонньому рівні.

  Крім того, на думку Олександра Власова, для спрощення міжнародної торгівлі та перевезень перспективним є запровадження цифрового транспортного коридору та автоматизація процедур МДП.

  «Ми готові запускати пілотний проект e-TIR коридору між Україною, Грузією, Азербайджаном і Казахстаном. Мова йде про платформу захищеного обміну даними щодо товарів, транспортних засобів та контейнерів», – зазначив очільник ДФС.

  На завершення учасники зустрічі підкреслили важливість співпраці між митними органами України і Азербайджану, яка ґрунтується на багаторічному досвіді взаємодії і дружби та має гарний потенціал для подальшого розвитку.