• In English
 • Олександр Саєнко: Середня зарплата до кінця року може сягнути 10 тис. грн
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 11 травня 2018 року о 12:37

  В Кабінеті Міністрів України розраховують, що середня заробітна плата до кінця року може сягнути 10 тисяч гривень. Про це розповів в інтерв'ю " OBOZREVATEL.UA" Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.

  "Підвищення реальних доходів населення є одним з головних пріоритетів нашого Уряду. Ми розраховуємо, що середня заробітна плата до кінця року може сягнути 10 тисяч гривень", - заявив він.

  Міністр підкреслив, що підвищення мінімальної заробітної плати вдвічі - важливий крок для детінізації економіки. З іншої сторони, підвищення мінімальної зарплати має відповідати рівню зростання економіки. Щоб це не було навантаженням для бізнесу, особливо малого бізнесу. Ми досягли зростання на 2,5% ВВП минулого року, і пріоритетом номер один цьогоріч залишається зростання економіки, відмітив Міністр. "Прем'єр-міністром поставлена мета 5-7% зростання ВВП та запропоновано ряд конкретних ініціатив для її досягнення. Над їх втіленням ми і працюємо", - сказав Олександр Саєнко.

  Водночас він підкреслив, що Уряд є партнером легального бізнесу та важливо співставляти розмір мінімальної зарплати з можливістю бізнесу її платити. "Зростання мінімальної заробітної плати має корелюватись з ростом економіки та продуктивності праці. Тут важливим фактором є, в тому числі, запровадження нових технологій та інновацій. Така задача поставлена перед нещодавно створеною Радою інновацій", - сказав Олександр Саєнко.

  В питанні встановлення рівня мінімальної зарплати Міністр покладається на Міністерство фінансів, Міністерство соціальної політики. "Ми в першу чергу зацікавлені в збільшенні зарплат, але повинні розуміти, як це вплине на макроекономічну ситуацію. Якщо буде мінімальна можливість рухатись далі, ми нею скористаємось", - сказав Олександр Саєнко.