• In English
 • Олександр Саєнко: Без зміни моделі адміністративного управління ми не можемо говорити про інтеграцію України до європейського співтовариства
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 01 червня 2018 року о 15:36

  Система адміністративного управління в Україні має бути якісно змінена, і в цьому питанні європейські партнери висловлюють підтримку та очікують її апгрейду.

  Про це повідомив Міністр Кабінету Міністрів України, голова Офісу реформ КМУ Олександр Саєнко за підсумками стратегічної сесії «Реформа державного управління: спроможні міністерства», на якій 31 травня зібрались понад 120 нових державних службовців, обраних за оновленою конкурсною процедурою до нових директоратів міністерств, представники Уряду, громадськості та міжнародних організацій і проектів.

  «Реформа державного управління – комплексна і складна. По суті Уряд, міністерства змінюють самі себе. І ми бачимо, що реформи відбуваються швидко, коли є запит суспільства на позитивні зміни. Так відбувається реформа державних закупівель, охорони здоров'я й інші. Такий запит маємо і в реформі державного управління», - зазначив Олександр Саєнко.

  Учасники стратегічної сесії зосередилися на ключових складових реформи державного управління - структури, процеси та люди. Державні службовці, представники Офісу реформ КМУ та команд підтримки реформ, українські й міжнародні експерти обговорювали ключові виклики та етапи реорганізації міністерств, нову конкурсну процедуру, що дозволяє залучати найкращих фахівців на державну службу, нову якість урядових рішень та формування культури державного управління.

  «Мені дуже приємно бачити нові обличчя. Я щиро переконаний, що без зміни моделі адміністративного управління ми не можемо говорити про інтеграцію України до європейського співтовариства, про демократичну державу, де панує принцип верховенства права. Після отримання незалежності пострадянська система управління в Україні не була трансформована. Тому сьогодні ми говоримо не тільки про реформу державної служби, ми говоримо про необхідність конституційних змін, реформу децентралізації, системи органів управління. Я впевнений, що правильний фокус, правильна комунікація і лідерство, які вже працюють у міністерствах - це запорука успіху реформи державного управління», - наголосив Олександр Саєнко.

  Як підкреслив у свою чергу керівник програм співробітництва ЄС в Україні Берендт де Гроот, був період, коли було помітне відставання, але зараз реформа набрала обертів.

  Він висловив задоволення командою реформаторів і наголосив, що реформа йде не тому, що цього вимагає Європа, а тому, що сама Україна створила запит на нову модель управління.

  Учасники сесії, крім іншого, погодились з необхідністю сконцентруватися на важливості фокусу на розвитку електронного урядування, побудові інформаційної системи для управління кадровими ресурсами та системи для оплати праці.

  Довідково

  У рамках реформи у 10 пілотних міністерствах, Секретаріаті Кабінету Міністрів та двох агентствах було створено 50 нових директоратів, що працюватимуть над формуванням політик, стратегічним плануванням та євроінтеграцією. У вересні минулого року до нових директоратів було розпочато відкриті конкурси за новою конкурсною процедурою. Перші фахівці з питань реформ вже обрані та розпочали роботу. Міністерства продовжують формувати команди лідерів змін. Усі вакансії розміщуються на сучасному порталі career.gov.ua, що дозволяє подати документи он-лайн.

  Олександр Саєнко: Без зміни моделі адміністративного управління ми не можемо говорити про інтеграцію України до європейського співтовариства