• In English
 • Олександр Романішин взяв участь у засіданні Діалогу з права інтелектуальної власності Україна – ЄС

  18 листопада відбулося засідання Діалогу з права інтелектуальної власності між Україною та ЄС під співголовуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Олександра Романішина.

  У заході також взяли участь Співголова Діалогу з права інтелектуальної власності з європейської сторони Агата Герба, експерти Єврокомісії, Представництва ЄС в Україні, представники Мінекономіки, інших центральних органів виконавчої влади, бізнесу та ключові експерти галузі.

  “Реформа сфери інтелектуальної власності є одним з пріоритетних напрямків діяльності нашого Міністерства та Уряду в цілому. Тому важливим викликом є створення в Україні ефективних механізмів для охорони та захисту прав інтелектуальної власності”, - зазначив Олександр Романішин.

  Так, він повідомив, що з часу останнього засідання Діалогу відбулося багато змін як на законодавчому, так і інфраструктурному рівнях. Зокрема:

  • Створено Національний орган інтелектуальної власності;
  • Прийнято ряд законів України на виконання положень Угоди про асоціацію;
  • Продовжено процес акредитації організацій колективного управління;
  • Здійснюється активне міжнародне співробітництво та заходи з підвищення обізнаності в сфері інтелектуальної власності.

  “Інтелектуальна власність є важливим елементом конкурентоспроможної стратегії. Знання, які захищені інтелектуальними правами, є важливою частиною торгівлі з нашими партнерами. Саме тому захист інтелектуальної власності багато років відіграє дуже важливу роль у наших відносинах з Україною. Ми вітаємо щирі зусилля України у досягненні результатів в сфері інтелектуальної власності щоб відповідати міжнародним стандартам”, - прокоментувала Співголова робочої групи з боку ЄС Агата Герба.

  На завершення Сторони задекларували готовність до подальшої спільної роботи з метою покращення рівня охорони і захисту прав інтелектуальної власності в Україні.


  Довідково

  Українська та європейська сторони у 2006 році започаткували Діалог з права інтелектуальної власності між Європейською комісією та Україною для вирішення питань у сфері ІВ, які становлять взаємний інтерес сторін.

  Діалог дає можливість сторонам обмінюватися інформацією щодо багатосторонніх і двосторонніх питань інтелектуальної власності, національного законодавства у цій сфері, а також виявляти недоліки й робити пропозиції щодо покращень у цій сфері.

  На засіданнях розглядаються питання розвитку законодавства у сфері ІВ в Україні та в ЄС; правозастосування; колективного управління у сфері авторського права та суміжних прав; захисту прав ІВ; боротьби з правопорушеннями в галузі ІВ; надання технічної допомоги з боку ЄС тощо.