• In English
 • Олександр Романішин взяв участь у конференції "Швейцарсько-український ІТ-міст"

  17 листопада заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Олександр Романішин взяв участь у онлайн-конференції високого представницького рівня "Швейцарсько-український ІТ- міст".

  Учасниками заходу також стали Посол України в Швейцарії Артем Рибченко, Посол Швейцарії в Україні Клод Вільд, заступник Міністра закордонних справ України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Сенік, заступниця Міністра цифрової трансформації Людмила Рабчинська, президент українсько-швейцарської бізнес асоціації Дмитро Сиденко, а також лідери IT-бізнесу України та Швейцарії.

  Учасники обговорили швейцарсько-українське співробітництво в галузі інформаційних технологій та Smart City, можливості ІТ-індустрії та цифрової трансформації для економічного розвитку обох країн.

  “Для українського Уряду ключовими пріоритетами є залучення інвестицій, створення сприятливих умов для ведення інноваційного бізнесу та розбудова цифрової інфраструктури. Для досягнення цих цілей міністерство ми можемо виділити щонайменше три напрямки - це розвиток державно-приватного партнерства, державна підтримка інвестиційних проектів та розбудова індустріальних парків”, - зазначив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Олександр Романішин.

  Так, з метою покращення інвестиційної привабливості України, а також зростання конкурентоспроможності економіки був розроблений законопроект про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями. Проектом передбачається державна підтримка стратегічних інвесторів, сума інвестицій яких перевищує 20 мільйонів євро і які створюють понад 80 робочих місць із середньою зарплатою на 15% більшою, ніж у регіоні. Такі інвестори отримують пакет стимулів. Це можуть бути податкові та митні пільги або забезпечення об’єктами суміжної інфраструктури за кошти держави.

  Ще одним важливим інструментом, за його словами, є індустріальні парки.

  “Наразі в Україні близько 50 індустріальних парків, майже в кожному регіоні. Низка парків мають свої презентації, тож інвестор може обрати регіон, галузь та рівень розвитку інфраструктури об’єкта”, - додав Олександр Романішин.

  Учасники індустріальних парків можуть здійснювати свою господарську діяльність в таких сферах, як: переробна промисловість; діяльність у галузі досліджень та розробок; інформація та телекомунікації.

  Захід відбувся у форматі панельної дискусії, під час якої учасники мали можливість поділитись досвідом, поставити питання та представити свої презентації.

  Посол Артем Рибченко зазначив, що українсько-швейцарські заходи в сфері диджиталізації будуть організовуватись Посольством і в майбутньому.

  Довідково

  За результатами 2019 року Швейцарія посіла 9-те місце за обсягами двосторонньої торгівлі товарами між Україною та країнами Європи з питомою вагою 3,58% від загального обсягу торгівлі. А за перше півріччя 2020 року обсяг торгівлі товарами та послугами між Україною та Швейцарією склав 802,2 млн дол. США. Послуги у сфері телекомунікації, комп’ютерні та інформаційні послуги входять в топ-3 статей торгівлі між державами.