• In English
 • Олександр Порхун: Наше спільне завдання - напрацювання якісної та прозорої системи підтримки ветеранів у цивільному житті
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 30 квітня 2024 року о 14:36

  За ці два місяці роботи команда Мінветеранів запустила та реалізувала ряд інституційних проектів, що спростять шлях повернення ветерана та ветеранки до цивільного життя на всіх етапах: від отримання адміністративних послуг до започаткування власної справи.

  “Вже сьогодні ветерани та ветеранки повертаються у цивільне життя, до своїх родин, у свої громади. Наше спільне завдання – напрацювання ефективної, якісної, зрозумілої та прозорої системи підтримки в умовах війни, що триває, та післявоєнного відновлення, а головне - забезпечення доступу до цієї системи. Вона має відповідати на потреби та можливості кожного та кожної. Оновлена команда Мінветеранів, громадський сектор та бізнес – якраз та синергія, яка генерує можливості та має їх втілювати. Ветеранська спільнота визначає потреби та спроможності в усіх сферах життя”, — зазначив в.о. Міністра у справах ветеранів Олександр Порхун, коментуючи досягнення оновленої команди Міністерства за два місяці роботи.

  Що ми зробили за цей період? 

  • Відкрили Центр соціально-психологічної та спортивної реабілітації у Бородянці на Київщині. Він спеціалізуватиметься на психологічній, соціальній підтримці, фізкультурно-спортивній реабілітації ветеранів і членів їх сімей та родин загиблих Захисників і Захисниць.

  Запущено процедуру оформлення земельної ділянки поряд для розширення спроможностей Бородянського центра.

  Розпочато переговори щодо будівництва таких Центрів у всіх регіонах України.

  • Провели реєстрацію кандидатів до національної збірної Invictus Games. Збільшили квоту з 25 до 35 учасників.
  • Спростили процедуру отримання статусів особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого Захисника та Захисниці.

  Відтепер статус можна буде отримати у 30-денний термін. Крім заяви про надання статусу, більше нічого не потрібно. Збір відсутніх документів – це тепер обов’язок не ветерана та ветеранки чи родин загиблих, а компетентних органів.

  • Відкрили Єдину ветеранську лінію 0 800 505 217 та отримали понад 3000 дзвінків.

  Наразі працюємо над збільшенням кількості операторів та розширенням технічних спроможностей лінії.

  • Впроваджуємо Е-сервіси. Впроваджується Е-карта послуг та можливостей в розрізі територіальних громад. Пілот запущено в Івано-Франківській та Тернопільській областях. В травні буде отримано результати пілотного проекту. За 2 місяці е-система працюватиме по всіх регіонах України.

  Запущена розробка Е-карти вакансій для ветеранів та ветеранок. Запрацює через 4 місяці.

  • Схвалено 10 заявок ветеранів-підприємців на отримання інформаційно-іміджевої підтримки та використання знаку "Створено захисниками".

  Це допоможе українським споживачам легко ідентифікувати продукцію ветеранів, оскільки графічне зображення підтверджує, що продукція дійсно виготовлена ветеранами.

  • Реалізували першу в цьому році програму фінансування ветеранського бізнесу «Варто почати власну справу» від Українського ветеранського фонду. Визначені вже перші 85 ветеранських бізнес-проектів, які отримають фінансування від 500 тис. до 1,5 млн грн.
  • Національне військове меморіальне кладовище отримало у постійне користування земельні ділянки площею понад 265 гектарів. Стартували підготовчі роботи до будівництва НВМК.
  • Ухвалено професійний стандарт “Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб”.

  Довідково

  За цей час команда Мінветеранів поповнилася ще трьома заступниками Міністра. До команди приєдналися:

  • Фархад Фархадов, заступник, який координує напрям взаємодії з інститутами громадянського суспільства, розвитку ветеранського руху та вшанування пам’яті.
  • Максим Кушнір, заступник, який координує напрям реінтеграції ветеранів війни у цивільне життя та ветеранський бізнес.
  • Руслан Приходько, який раніше очолював Департамент соціальної роботи, став заступником Міністра та продовжує координувати напрям соціального захисту, а також впровадження цифрових сервісів.

  У команді залишилася Оксана Сивак. Заступник, яка координує напрями європейської інтеграції, фізичного та ментального здоров'я ветеранів, членів їхніх родин та сімей загиблих Захисників та Захисниць