• In English
 • Олександр Кубраков взяв участь у саміті міністрів транспорту G7

  У рамках саміту в Японії Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков розповів іноземним колегам про виклики, які поставило повномасштабне вторгнення росії перед українською та світовою логістикою. 
  «Відкрите військове вторгнення в Україну змушує світ не тільки заново будувати архітектуру власної безпеки. Російський терор впливає на кожну країну світу – через економіку, заблоковані логістичні шляхи, обмежене судноплавство та міжнародну торгівлю. Потрібні глобальні рішення та чітка стратегія міжнародної підтримки розвитку альтернативних логістичних маршрутів. 
  Уже маємо, що показати та запропонувати міжнародним партнерам. Перш за все, нам вдалось за короткий проміжок часу перетворити Дунайський портовий кластер в потужний логістичний хаб. Окрім цього, уже маємо «транспортний безвіз» з Євросоюзом, розвиваємо автомобільну та залізничну прикордонну інфраструктуру на наших західних кордонах. Ключовою тут є програма Євросоюзу «Шляхи солідарності», завдяки якій нам вдається системно збільшувати власний логістичний потенціал. 
  Україна потребує політичної, фінансової, консультаційної та матеріальної підтримки союзників. Існуюча ситуація не в змозі задовольнити запити світової економіки, а отже інвестиції в українську логістику є безальтернативними для світу», — заявив Олександр Кубраков. 
  Зокрема,  Віце-прем’єр-міністр розповів, що внаслідок повномасштабного вторгнення обсяги торгівлі України скоротились в майже 2 рази — з 234 мільйонів тонн в довоєнний 2021 рік до 131 мільйона тонн у воєнний 2022 рік. Окрім цього, значно зросло навантаження на західні сухопутні кордони. 
  «До 24 лютого 2022 року через морські порти проходило майже 60% всієї торгівлі, то тепер більша частина експорту-імпорту перевозиться залізницею та вантажівками через наш західний кордон. Це стало викликом також і для сусідніх країн. Блокування агроекспорту суходолом на фоні нестабільно працюючого зернового коридору могло б обернутися для світу продовольчою катастрофою. 
  Ми вже бачимо, як багато людей в Африці та Азії стикаються з проблемою голоду саме через саботаж росіянами Зернової ініціативи. Світ недоотримав щонайменше більше ніж 20 мільйонів тонн агропродукції за весь час існування угоди», — додав Віце-прем’єр-міністр. 
  Також Олександр Кубраков подякував міністрам транспорту держав G7 за допомогу та наголосив, що подальша підтримка у розвитку логістики критично важлива для стабільного функціонування світової економіки.