• In English
 • Олександр Кубраков: Сьогодні разом з Президентом Володимиром Зеленським показали Прем’єр-міністру Нідерландів Марку Рютте наслідки російської агресії на українські порти

  Олександр Кубраков: Сьогодні разом з Президентом Володимиром Зеленським показали Прем’єр-міністру Нідерландів Марку Рютте наслідки російської агресії на українські порти

  Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков повідомив:

  «Сьогодні разом з Президентом Володимиром Зеленським показали Прем’єр-міністру Нідерландів Марку Рютте наслідки російської агресії на українські порти.

  Під час візиту до Одеського порту пан Рютте на власні очі побачив, як росіяни цілеспрямовано знищують інфраструктуру, задіяну в агроекспорті.

  17 масованих атак з моменту виходу росії із Зернової угоди, зниження на 40% експортного потенціалу портів, майже 300 тис. тонн знищеного зерна – це спроба росії поглибити продовольчу кризу в тих країнах, які залежать від українських продуктів.

  росія створює загрози для судноплавства в Чорному морі, але українські військові знають, як дати відчутну відсіч окупантам. Завдяки цьому ми змогли створити можливість для роботи тимчасового коридору для цивільних суден. У світі він вже отримав назву “український коридор”.

  На сьогодні вже 21 судно скористалися цим коридором для експорту та 25 суден зайшли до портів під завантаження. Ми продовжуємо працювати над розширенням коридору, це наша відповідальність за продовольчу безпеку світу.

  Нідерланди – одна з країн-партнерів, які можуть стати партнером в захисті і української інфраструктури, і забезпечити системний експорт українського продовольства на світові ринки.

  Обговорили з Прем’єр-міністром Нідерландів і підсумки Зернової ініціативи.

  Вона дала можливість світу отримати майже 33 млн тонн продовольства. 60% - отримали країни Африки та Азії. Хоча потреба світу набагато більша. Україна могла забезпечити щонайменше 57 млн тонн, якби росіяни не стримували зерновий коридор.

  Ми продовжуємо наголошувати, що за підтримки партнерів здатні забезпечити системний агроекспорт та вільне судноплавство в Чорному морі. Ані Україна, ані світова продовольча безпека не має залежати від країни-агресора».