• In English
 • Олександр Кубраков: Провели третю зустріч у Румунії щодо нарощення експортної спроможності для українських портів Дунаю

  Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков повідомив про проведення третьої зустрічі у Румунії щодо нарощення експортної спроможності для українських портів Дунаю. За його словами, швидка та ритмічна робота цих шляхів експорту залишається стратегічним напрямком роботи. За 11 місяців роботи загальні обсяги перевалки через українські Дунайські порти склали майже 30 млн тонн.

  «Повертаємося з рішенням про нічну навігацію на каналі Суліна. Вона вже запрацювала. Очікуємо від румунських колег забезпечення необхідною кількістю лоцманів. В такому разі вийдемо на 4 млн тонн експортної спроможності на місяць.

  Продовжуємо спільно працювати над збільшенням потужності залізничних та автомобільних пунктів пропуску у чотирьосторонньому форматі: Румунія – США – Європейська Комісія – Україна за участі Молдови. Два ключових питання, над якими працюємо зараз – це погодження пілотного проєкту на пункті пропуску “Красноїльськ – Вікову де Сус” – запуск вантажівок та “зелений коридор” через пункти пропуску “Рені – Джурдлешти – Галац” між Україною, Молдовою та Румунією», - зазначив Олександр Кубраков.

  Також, підкреслив Віце-прем’єр-міністр, зі свого боку у листопаді розпочали ремонтні роботи на пункті пропуску “Рені”, щоб створити там умови для спільного контролю з Молдовою. У 1 кварталі наступного року планується завершити ці роботи та запуск спільного контролю.

  «Разом з тим, звернули увагу колег на необхідність збільшення фахівців фіто та ветеринарного контролю на кордоні. Дякую за лідерство помічнику Держсекретаря США з питань Європи та Євразії Джеймсу ОʼБраєну, також колегам — Міністру транспорту та інфраструктури Румунії Соріну Гріндяну, Генеральному директору Європейської комісії з питань мобільності і транспорту Магді Копачинській, Ігорю Прокопчуку, Послу України в Румунії», - зазначив урядовець.