• In English
 • Олександр Кубраков під час зустрічі з американським бізнесом: залучення міжнародного приватного сектору сприятиме обороноздатності та економічній стійкості України

  Віце-премʼєр-міністр з відновлення України - Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України взяв участь в Форумі партнерства між Україною та США. Разом з представниками Уряду, урядових та неурядових організацій, бізнесу обох країн обговорили ключові сектори для існуючої та майбутньої співпраці.

  У фокусі сьогодні – відновлення та захист енергетики, створення умов для приватно-державного партнерства, розширення та розвиток експортних шляхів.

  За останні два роки ми зміцнили експортні маршрути і збільшили обсяги експорту:

  • Український коридор – тимчасовий коридор Чорним морем – дозволив експортувати близько 40 мільйонів тонн вантажів, зокрема 26 мільйонів тонн зерна;
  • у першому кварталі 2024 року порти Дунайського кластеру обробили понад 5,6 млн тонн вантажів, зокрема 4 млн тонн на експорт;
  • створюємо нові та розширюємо існуючі наземні прикордонні переходи вздовж західного кордону.

  «Попри всі виклики, ми відчуваємо підтримку Уряду США та американського приватного сектору.

  Нещодавно ми оголосили про підтримку Експортно-імпортного банку США. Йдеться про фінансування закупівлі близько 40 дизель-локомотивів для “Укрзалізниці”. Це критично важливо для нашого експорту. Це стало можливим завдяки багатомісячній роботі багатьох, зокрема Посла України Оксани Маркарової, держсекретаря Пенні Пріцкер та Державного департаменту США, Посла США Бріджит Брінк та команди US EXIM.

  Це саме той тип партнерства, якого ми прагнемо з вами, американським бізнесом, сьогодні. Ми хочемо працювати пліч-о-пліч, щоб забезпечити економічну стійкість України. Працюємо над тим, щоб український експорт потрапляв на глобальні ринки, а Україна не просто зберігала, а й створювала нові робочі місця. Все це є ключовими компоненти нашої економічної стійкості в умовах наростаючої російської військової агресії», – зазначив під час виступу Олександр Кубраков.

  Водночас, Віце-премʼєр-міністр подякував американському народу, Уряду та Конгресу за підтримку і підкреслив, що Україна потребує подальшої підтримки для захисту від російської агресії.