
Олександр Кубраков обговорив відновлення України з представниками організації GLOBSEC
Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков розповів про збитки, завдані росією критичній інфраструктурі України, проекти відновлення експортних логістичних ланцюжків та можливості міжнародної участі у відбудові.
«Щоденні варварські російські атаки на мирних громадян та цивільну інфраструктуру вимагають від світу негайних дій. Ми розуміємо, що тероризмом росіяни відповідають на власні поразки на полі бою. Україна натомість покращує роботу протиповітряної оборони, працює над пасивним захистом обʼєктів енергетичної інфраструктури, вживає заходів для подолання викликів зимового періоду. Але в цих умовах критично важливою є системна зовнішня підтримка та спільне протистояння загрозі, яку несе російська федерація.
Зокрема, це відбивається і на світовій економіці. Руйнування звичних логістичних ланцюгів українського експорту через російську військову агресію вже призводить до дефіциту продовольства та загрожує смертями від голоду для мільйонів людей в країнах Африки та Азії.
Співпраця з такими організаціями як GLOBSEC дозволяє комплексно підходити до питань відновлення та економічної безпеки. Вдячний президенту GLOBSEC Роберту Вассу та представникам організації за підтримку та готовність просувати на міжнародній арені проєкти відновлення України», – прокоментував Олександр Кубраков.
У фокусі зустрічі – спільна комунікація ключових задач, які стоять перед партнерами для подолання кризи. Зокрема, щодо проектів міжнародної підтримки в розбудові альтернативних логістичних маршрутів українського агроекспорту, зокрема через порти Дунайського кластеру та пришвидшення товарообігу через пункти перетину кордону з країнами Європейського Союзу.
Йшлося також про запровадження спільного прикордонного та митного контролю з сусідніми країнами. Міністр нагадав, що Україна вже почала такі перемовини з Республікою Польща і наразі проходить внутрішні погодження спільного тексту відповідної Угоди, яка буде передана на розгляд Європейської комісії.
Також сторони обговорили можливості посилення «Зернової ініціативи» та штучне затягування інспекційних перевірок суден на Босфорі. Черга складає більше 90 суден.
Довідково
GLOBSEC – неурядова аналітична організація глобального спрямування. Її місія – впливати на формування майбутнього шляхом генерування нових ідей та рішень для кращого та безпечнішого світу. Організація є одним з лідерів роботи у форматі «дипломатії другого рівня» і має усталені дієві комунікації з більшістю лідерів європейських країн, Великої Британії та США.
З початку повномасштабного вторгнення росії GLOBSEC проводить роботу з формування практичної підтримки України у трансатлантичній спільноті на політичному, дипломатичному, військовому та економічному напрямках. Також цьогоріч організація відкрила своє постійне представництво в Україні.