• In English
 • Олександр Кубраков: Ініціатива з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море продовжена ще на 120 днів
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 17 листопада 2022 року о 17:07

  Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що «Ініціатива з безпечного транспортування аграрної продукції через Чорне море» продовжена ще на 120 днів.

  «Це рішення було ухвалено щойно у Стамбулі. Гарантами виконання Ініціативи залишилися Організація Об‘єднаних Націй та Туреччина.

  Український агроекспорт сьогодні залишається дієвим інструментом протидії світовій продовольчій кризі.

  З першого серпня, початку роботи зернової Ініціативи і по сьогодні Україна експортувала понад 11 мільйонів тонн агропродукції до 38 країн світу. Це значний обсяг, але недостатній.

  Світовий ринок не має можливості замінити українську агропродукцію в найближчий перспективі. Разом з тим можливо збільшити обсяги нашого продовольства для світу.

  Ми офіційно звернулися до партнерів по Ініціативі з пропозицією продовжити ініціативу мінімум на 1 рік та долучити до неї порт Миколаїв.

  Очікуємо на їх відповідь.

  Також важливо забезпечення ефективної роботи Спільного Координаційного Центру. Внесли свої пропозиції щодо вирішення наявних проблем.

  Ми маємо використовувати весь наявний експортний потенціал наших портів, щоб світ швидко отримував необхідні обсяги продовольства», - повідомив Міністр.