• In English
 • Олександр Кубраков: Енергоефективність житлового фонду – одна зі складових відбудови за принципом Build Back Better

  Відбулося IX Засідання Координаційної ради донорів Фонду енергоефективності/Програми EE4U. Засідання пройшло під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова як представника Уряду України в Координаційній раді, та за участі донорів мультидонорського трастового фонду – Європейського Союзу в особі Посла в Україні Катарини Матернової та представників Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини Bundesministerium für Wirtschaft und Klimaschutz. Також у засіданні взяли участь представники Міжнародної фінансової корпорації IFC - International Finance Corporation, проєкту GIZUkraine «Підтримка національного Фонду енергоефективності та програми екологічних реформ S2I в Україні».

  У фокусі розмови – оновлення основних програм Фонду відповідно змін, спричинених повномасштабним російським вторгненням.

  «У процесі відновлення керуємося ключовим принципом – Build Back Better – відбудувати краще ніж було. Одна зі складових цього – забезпечення енергоефективності житлового фонду, що зробить його не тільки більш екологічним та комфортним, а й наблизить до європейських стандартів.

  В рамках роботи Фонду енергоефективності зараз впроваджуються кілька проектів, що спрямовані на покращення ситуації, зокрема проект «ЕнергоДім», що покриває до 70% витрат на заходи з енергоефективності. А також проект «ВідновиДім», завдяки якому співвласники можуть отримати грант на відновлення, що покриє 100% вартості витрат на роботи і будівельні матеріали.

  Ми вдячні партнерам за підтримку діалогу в рамках Координаційної ради Фонду енергоефективності, і особливо - за рішення, що оперативно приймались Коордрадою за ці надзвичайно важкі півтора року», – зазначив на засіданні Олександр Кубраков.

  На засіданні також було схвалено зміни до Грантової політики за Програмою «ВідновиДІМ» – гранти надаватимуться на ремонт місць загального користування, а також на забезпечення доступності маломобільних категорій громадян (встановлення рампи та підйомників).

  Також погоджено концепцію нової програми «ГрінДІМ», яка буде спрямована на використання відновлюваних джерел енергії в житловому секторі. Вперше за час роботи Фонду програма буде розповсюджена і на приватні домогосподарства, а не лише на багатоквартирні будинки.

  Учасники засідання також погодилися, що необхідно підтримувати сталу роботу інструментів Фонду, зокрема забезпечувати достатнє бюджетне та донорське фінансування Фонду, та опрацьовувати нові перспективні напрями та заходи, спрямовані на досягнення цілей з енергоефективності та кліматичних цілей.

  Фонд енергоефективності – державна установа, яка надає інструменти для термореновації багатоквартирних будинків з ОСББ. Підтримка Фонду полягає у наданні грантів та запровадженні комплексних технічних рішень з енергоефективності будівель з врахуванням кращих європейських практик.

  Діяльність Фонду фінансується коштом Держбюджету України, фінансової підтримки ЄС та Уряду Німеччини. Програма Фонду енергоефективності реалізується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією – IFC та Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.