• In English
 • Олександр Данилюк: Важливо упорядкувати лотерейний ринок і зробити його цивілізованим, бо держава втрачає щороку мільярди податкових надходжень
  Міністерство фінансів України, опубліковано 30 березня 2018 року о 18:19

  Прийняття комплексного заходів щодо регулювання лотерейного ринку є принциповою позицією Мінфіну. Про це  Міністр фінансів Олександр Данилюк зазначив в інтерв’ю інформаційному агентству “Інтерфакс-Україна”.

  За словами Міністра, наразі чиниться активна протидія будь-яким спробам упорядкувати ринок грального бізнесу. Однак позиція Мінфіну залишається незмінною - прийняти комплексний закон. Відповідний урядовий законопроект уже два роки у Парламенті, однак його досі не розглядали.

  “Ситуація з лотерейним ринком схожа на те, що відбувається з СФР – чиниться активна протидія. Лобістські групи не дають розглянути у Верховній Раді комплексний урядовий законопроект. Бо вигідно заробляти мільярди і майже нічого з цього не платити в бюджет. Гральні контори на кожному кроці – їх більше, ніж аптек. Ми принципово вимагаємо регулювання цієї діяльності, адже азартні ігри мають негативний соціальний ефект. Тому так важливо цей ринок упорядкувати і зробити цивілізованим. Крім того, це мільярди податкових надходжень, які держава втрачає щороку”, - зазначив Олександр Данилюк.

  За експертними оцінками, від легалізації всього грального бізнесу на соціальне забезпечення громадян, підтримку охорони здоров’я, спорту та культури держава може додатково отримувати кошти у сумі близько 5 млрд гривень щороку.

  За словами Олександра Данилюка, через те, що даний законопроект заблокований в Раді, у Міністерства залишається тільки одна можливість врегулювати проблему в рамках чинного законодавства.

  “Ми маємо легалізувати цю сферу. Подобається це комусь, чи ні, а сплачувати податки з зароблених коштів потрібно. Вже з'являються замовні статті і сюжети, що пропагують збереження чинної ситуації. Це зрозуміло – люди борються за свої гроші. А ми боремося за повноцінний, наповнений бюджет і елементарний законний порядок”, - додав Олександр Данилюк.