• In English
 • Олег Войтович: Адаптація українського законодавства до норм Закону «Про адміністративну процедуру» не обмежується центральним рівнем
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 15 листопада 2023 року о 08:55

  13 листопада відбулася робоча зустріч щодо готовності органів місцевого самоврядування до набрання чинності Закону України «Про адміністративну процедуру».

  Під час зустрічі учасники окреслили перспективні напрями взаємодії з міжнародними партнерами у впровадженні загальної адміністративної процедури.

  «Висновок Європейської Комісії щодо заявки України на членство в ЄС наголошує на важливості повноцінного впровадження Закону про адміністративну процедуру як одного з основоположних для належного врядування, адже подібні закони успішно працюють у всіх державах-членах ЄС. Для виконання рекомендацій Єврокомісії, по-перше, ЗАП повинен бути впроваджений з 15 грудня 2023 року. По-друге, для того, щоб він запрацював на повну силу, українське законодавство має бути адаптованим до нього. В цьому контексті дуже важливим є ухвалення Верховною Радою України Закону, який приводить у відповідність із ЗАП 122 інших законодавчих акти (реєстраційний № проекту 10161). По-третє, Україна повинна уникати виключень окремих сфер, діяльності окремих органів з-під дії цього Закону», - зазначив Заступник Міністра юстиції України Олександр Банчук.

  Також він нагадав, що на сьогодні готуються зміни до низки інших законів, зокрема Закону про звернення громадян, Кодексу України про адміністративні правопорушення, які покликані привести правове поле у відповідність з правилами загальної адміністративної процедури.

  Захід відбувся за ініціативи Секретаріату Кабінету Міністрів України та Міністерства юстиції України при сприянні Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, а також за підтримки проекту Європейського Союзу «Підтримка всебічної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR).

  Заступник державного секретаря Кабінету Міністрів України Олег Войтович відзначив значний прогрес у підготовці до набуття чинності ЗУ «Про адміністративну процедуру» та акцентував на важливості приведення у відповідність до норм цього Закону нормативно-правових актів органами місцевого самоврядування.

  «Адаптація українського законодавства до норм Закону «Про адміністративну процедуру» не обмежується центральним рівнем. Цей Закон також вносить зміни у регулювання взаємодії органів місцевого самоврядування з громадянами та бізнесом, саме тому надзвичайно важливо, щоби місцеві органи влади долучились до цього процесу та привели свої нормативно-правові акти у відповідність до норм Закону», - зазначив Олег Войтович. Також він наголосив на необхідності чіткої координації цього процесу для поширення кращих практик та досвіду.

  У зустрічі взяли участь представники Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства юстиції України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерства цифрової трансформації України, асоціацій органів місцевого самоврядування та центрів надання адміністративних послуг, представники органів місцевого самоврядування та проектів міжнародної допомоги.

  Під час заходу були обговорені наступні теми:

  - готовність органів місцевого самоврядування (у тому числі центрів надання адміністративних послуг), до набрання чинності Закону України «Про адміністративну процедуру»;

  - адаптація нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування до норм Закону України «Про адміністративну процедуру»: виклики, рішення, наступні кроки;

  - можливості міжнародних партнерів щодо навчання посадових осіб органів місцевого самоврядування (у тому числі ЦНАП) з огляду на набрання чинності Закону України «Про адміністративну процедуру»;

  - потреби та запити з боку органів місцевого самоврядування у впровадженні Закону України «Про адміністративну процедуру».