• In English
 • Олег Немчінов зустрівся зі Спеціальним уповноваженим МЗС Грецької Республіки з питань України
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 04 грудня 2023 року о 16:45

  Сьогодні, 04 грудня, Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов зустрівся зі Спеціальним уповноваженим Міністерства закордонних справ Грецької Республіки з питань України, Послом Спиридоном Ламбрідісом.

  Під час зустрічі сторони обговорили співпрацю між країнами та підготовку до проведення запланованих заходів.

  «Україна зацікавлена у подальшому посиленні нашого політичного діалогу. Грецька Республіка є важливим партнером України в Європі. Так, 15 січня 2024 року виповниться 32 роки із дня встановлення дипломатичних відносин між Україною та Грецією. Сьогодні вкрай актуальним є відновлення діяльності Міжурядової Спільної українсько-грецької Робочої Групи з економічного, промислового, технічного та наукового співробітництва, українську частину якої я очолюю. Важливо, що ми вже погодили дату проведення наступного засідання та розпочали процес підготовки. Наразі ми очікуємо на пропозиції грецької сторони до проекту Порядку денного. Переконаний, що це засідання стане поштовхом для активізації економічного співробітництва між нашими країнами», - розпочав зустріч Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов.

  Під час зустрічі сторони обговорили особливу роль міста Одеса в історії Грецької Республіки та готовність грецькою стороною долучитися до відбудови пам’яток архітектури та історичного центру міста Одеса, що постраждали під час російської агресії.

  Також Спеціальний уповноважений МЗС Грецької Республіки з питань України Спиридон Ламбрідіс наголосив, що Греція має намір відкрити в Одесі спеціальний офіс з питань відбудови Одещини. Пан Посол зазначив, що Греція всіляко підтримує прагнення України до членства в Європейському Союзі та НАТО.

  Окрім цього він анонсував проведення 15 лютого 2024 року в Афінах міжнародної конференції щодо відновлення України із залученням грецького бізнесу. Ключовими питаннями, які планується розглянути в ході конференції, є:

  - підготовка плану відбудови України: аспекти планування та фінансування проектів відновлення за участі європейських агентств та українського Уряду;

  - інституційний механізм для бізнесу: презентація механізму для ділових кіл, що будуть залучені до проектів відбудови, за участі експертів українського Уряду та представників бізнесу, який мають регіональний досвід з відновлення;

  - можливості співробітництва в окремих галузях: презентація таких секторів як будівництво, транспорт, логістика, енергетика, технології, IT, консалтинг, охорона здоров’я за участі представників грецьких та українських торгово-промислових організацій.

   

  Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, у свою чергу, підкреслив важливість для України розвитку торговельно-економічного співробітництва між двома країнами, яке має величезний потенціал, зокрема у сфері будівництва, альтернативної енергетики, розширенні логістичних зав’язків. Особливий наголос було зроблено на подальшому розвитку співпраці у сфері транспорту, особливо з урахуванням великого потенціалу морських транспортних потужностей грецьких судноплавних компаній.

  •  Зазначимо, що у 2022 році обсяг торгівлі товарами та послугами між Україною та Грецією склав 954,8 млн дол. США (збільшення на 24,3%). За 9 міс. 2023 року товарообіг між Україною та Грецією склав 1025,7 млн дол. США (збільшення на 59,4%).
  Олег Немчінов зустрівся зі Спеціальним уповноваженим МЗС Грецької Республіки з питань України Олег Немчінов зустрівся зі Спеціальним уповноваженим МЗС Грецької Республіки з питань України Олег Немчінов зустрівся зі Спеціальним уповноваженим МЗС Грецької Республіки з питань України